John Kerry zlecił zabójstwo W.Putina

Oczywiście nieoficjalnie, ale przekaz publiczny da się odczytać bez żadnych wątpliwości. Zobacz jak to zostało powiedziane.

Stany Zjednoczone są gotowe do wprowadzenia sankcji personalnych wobec prezydenta Rosji Władimira Putina – powiedział sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych John Kerry po czterostronnym spotkaniu w Genewie.

Na początek wywalmy jakiekolwiek bzdurne stwierdzenia o wysokości majątku. „Amerykańska gazeta The Times podała, że chodzi o 40 miliardów dolarów. – twierdzi serwis mpolska24.pl. Oczywiście anglicy tacy głupi nie są, jak czytamy na stronie Times Newspapers Limited (zarejestrowanej w Anglii, a tam jak wiemy nie Amerykanie mieszkają), mówimy o „the personal fortune of Vladimir Putin.” A więc The Times miało na myśli majątek, który został oszacowany na mniej więcej 40 miliardów dolarów. Bateryjki pewnie nie wiedzą, że na tej ziemi to nie dolary są cokolwiek warte, a bogactwa naturalne, przemysł i nieruchomości, a więc żaden szanujący się przywódca nie trzyma pieniędzy w bankach w Szwajcarii. Bateryjki jednak w takie cuda wieżą i to dla nich te burzliwe tytułu artykułów.

Gdzie w takim razie trzyma swój majątek Putin i jak duży on jest? No cóż, jak pisze The Times: „wytropienie aktywów nie będzie takie łatwe, ale według źródeł rząd Stanów Zjednoczonych liczy na pomoc od władz szwajcarskich.” Wiedzą, że 40 miliardów, ale nie mają jak tego nawet wytropić. Jak więc wpadli na tę liczbę, 40? O tym pisał jeszcze w 2007 Dziennik:

Rosyjski politolog Stanisław Belkowski, prezes Narodowego Instytutu Strategicznego w Moskwie, w wywiadzie udzielonym dziennikowi „Die Welt” twierdzi, że majątek Putina ulokowany na kontach w Szwajcarii i Liechtensteinie przekracza 40 miliardów dolarów.

A więc po prostu politolog stwierdził, że Putin ma 40 miliardów i już. Dodał też, że „To głównie bezimienne udziały w największych rosyjskich firmach, które albo zostały sprywatyzowane, albo wciąż należą do skarbu państwa.” Oczywiste jest, że jeżeli mówimy nie o dolarach a o udziałach Putina w największych rosyjskich firmach, to nawet jeżeli spółki zarejestrowane są za granicą (offshore), a informacje o udziałowcach zdeponowane w bankach w Szwajcarii, to Putin i tak będzie sprawował, może nie bezpośrednią, ale pośrednią władzę nad majątkiem.

A więc jeżeli nawet, aby namierzyć majątek, Amerykanie potrzebują Szwajcarów (pomocy kraju, który jak pamiętamy Hitler nie zaanektował ani nie zaatakował), a ten majątek fizycznie jest ulokowany w Rosji, to przekaz Johna Kerry`ego dotyczył czegoś innego i miał go zrozumieć Putin.

Popatrzmy, kto ostatnio miał majątek w okolicach 40 miliardów, a niezbyt przypadł do gustu Amerykanom? Muammar Kaddafi. A jego 40 miliardowy majątek szukają do dziś… A więc nie o majątek chodzi.

Bateryjka znów zapyta, ale co ma Muammar wspólnego z Putinem i dlaczego personalne sankcje przeciw Putinowi mają być zleceniem jego zabójstwa. Otóż w 2011 roku kiedy USA uruchomiło swoją ulubioną broń przeciwko buntującym się liderom, „kolorowa rewolucja” zawitała do Moskwy,  a John McCain na swoim Twitterze wtedy dał jasno do zrozumienia kto zorganizował i przeciwko komu, pisząc:

McCain_grozi

McCain się przeliczył, Putin to zdecydowanie nie Kaddafi i taką próbę uwalił w sposób dość klasyczny, o którym przy okazji Euromajdanu jeszcze napiszę. Nie udało się bezpośrednio w Moskwie, Amerykanie spróbowali w Kijowie. Zdanie „Dear Vlad, #The ArabSpring is coming to a neighborhood near you.” nabrało nowych barw, wszak od Kijowa do Moskwy jest zdecydowanie bliżej niż z jakiegokolwiek z poniższych krajów.

Arab_Spring_map

Putin zablokował drogi wrzutu „rebeliantów” z okrętów USA z Morza Czarnego i na granicy z Ukrainą ulokował całkiem mobilną mini armię. W dobrym momencie podciął spod „demokratycznie wybranego przez naród Ukrainy rządu” jakąkolwiek legalność poprzez wyprowadzenie Wiktora Janukowycza, co wymusi przeprowadzenie procedury Impeachmentu kimkolwiek będzie nowa władza na Ukrainie, aby kontynuować rozmowy z UE lub spłacać odsetki od kredytów MWF.

Lecz Amerykanie nigdy się nie lękali przed zwykłym zlikwidowaniem lidera i dziś Kerry mówi dość jasno: Stany Zjednoczone są gotowe do wprowadzenia sankcji personalnych. Takie sankcje już wykonano wobec Husajna i Kaddafiego. Lecz od czasów Husajna i Kaddafiego nieco się pozmieniało. Kraj, który posiada drugą co do wielkości flotę morską oraz broń jądrową wyraził się jasno. Żadnych sankcji przeciwko Putinowi Rosji. Widać, że trójkąt Chiny-Rosja-Iran zaczyna dbać o siebie nawzajem i coraz jaśniej działać przeciwko USA.

Do kogo dołączymy, droga Europo?

Reklamy

3 myśli na temat “John Kerry zlecił zabójstwo W.Putina

  1. stany nei muszą go zabijać, zgnoją ekonomicznie, dziś rosja tylko rope i gaz umie sprzedawac.A do tego gdyby mu sie zachcialo wojowac, zawsze nato moze postawic go na miejsce

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s