Czy na Ukrainie walczą oddziały specjalne z Czeczenii?

Ukraina mimo wyraźnych rozkazów z góry nie jest w stanie znaleźć dowodów na działania włochatej ręki putinowskich jednostek specjalnych pracujących pod jej spódniczką.
Niby złapano aż 23 agentów GRU, ale ani zdjęć, ani innych dowodów nie udało się udostępnić. O sprawie zapomniano. Ale bateryjkom trzeba sprzedać jasny komunikat, bo jak inaczej się wytłumaczy użycie armii i najemników przeciwko własnemu narodowi?

Nawet nie wiem czy bardziej mnie rozczarowuje niski poziom propagandy czy wręcz upośledzenie umysłowe odbiorców.

Zawsze mnie fascynowała dobrze przygotowana propaganda, bo najbardziej skuteczna jest oparta na faktach z umiejętną manipulacją. To jak dobry detektyw, wymusza myślenie.

Nawiasem mówiąc, stale się utrzymuje, że NATO wręcz zmiażdży pijacką armię rosyjską jednocześnie nie naświetlając fakt, że blok NATO od 1995 roku był wspierany przez Rosję w rozwoju, czy raczej kopiowaniu systemu „Igła”. Do 2004 r., niektóre elementy były importowane z Rosji, bo nie potrafiliśmy je wykonywać podczas produkcji przeciwlotniczego zestawu rakietowego „Grom”. Oczywiście wyróżniliśmy się wyczuciem czasu i podczas wojny rosyjsko-gruzińskiej 9 rosyjskich samolotów i śmigłowców zostało strąconych polskimi rakietami Grom. W sierpniu 2009 nawet podano to do publicznej wiadomości. Jednym słowem sukces, strąciliśmy paru rusków. Wystarczy przejrzeć listę ofiar katastrofy polskiego Tu-154 w Smoleńsku, aby się upewnić, że sprzedaż polskich rakiet do Gruzji nie odbyło się bez decyzji co najmniej kilku z nich.

Poziom obecny propagandy jest tak niski, że aż żałosny. Popatrzmy na rewelacje „Batalionu Wostok”.

 vostok

Ale zanim to uczynimy zobaczmy jak wyglądają prawdziwe zdjęcia z miejsca szkoleń:

Launched_FIM-92A_Stinger_missile

Szkoleniowiec, zabezpieczony teren, gaśnica. Wystrzelenie rakiety. No właśnie, wystrzelenie, bo szkolenie właśnie na tym polega przecież:

9K38-Igla-air-defense-missile

Załóżmy jednak, że batalion GRU Rosji nie stać na tak drogie szkolenia i miały one polegać tylko i wyłącznie na zapóźnianiu się ze sprzętem i przyswojeniu teorii.

Popatrzmy więc na tych debili terrorystów w trakcie „szkolenia”:

BpDXFh-IMAADea7

Widzimy tu tak zwane szkolenie z obsługi systemu pocisków ziemia-powietrze, prawda? No kto ma wątpliwości?

No tyle, że panowie nawet nie udają, że trzymają nieuzbrojony sprzęt, bez podłączenia osprzętu niezbędnego do jego obsługi. Gdzie przynajmniej instruktor, gdzie przygotowane miejsce dla szkoleń?

Tak wygląda system pocisków ziemia-powietrze wraz z „kurkiem”:

images

A tak batalion Wostok:

wostok

A tak wygląda typowe „pozowanie do zdjęć”:

022_JAC2065

Przynajmniej jest osoba asystująca, aby krzywdy sobie tą „Iskrą” ciekawski nie zrobił. Zwróć uwagę na prawidłowe ułożenie rąk do obsługi. Przynajmniej tyle mógł z tego „szkolenia” wynieść wizytujący.

Abyś jednak nie miał żadnych wątpliwości kto szkoli się na tej bazie, zawieszono flagę.

seriously

A tak szkoli CIA:

2013-09-25T144357Z_01_SYR01_RTRIDSP_3_SYRIA-CRISIS

Tu mamy kolejny „punkt szkoleniowy”

BpDXGC5IIAAmnE4

Teatrzyk dla umysłowo chorych.

Nie udało się udowodnić zaangażowania GRU, mimo tak licznych i rewelacyjnych artykułów, to wystarczy przygotować teatrzyk. Tym razem wykorzystano moment, kiedy zbiorowisko tak zwanych separatystów (lub jak lubią nazywać to zgrupowanie polska propaganda, terroryści) wybrało dumnie dla własnego batalionu nazwę „Wostok”.

Wostok? Hm, mieliśmy już „Wostok”. Batalion „Wostok” 291-go zmotoryzowanego pułku 42 gwardyjskiej zmotoryzowanej dywizji Armii Rosyjskiej w latach 2003–2008 podlegał pod GRU. Skoro armia rosyjska i GRU, to trzeba powiązać dwa byty i masz dowód bezpośredniego zaangażowania Putina w konflikt.

Więc i bombardowanie własnego społeczeństwa przez wojsko jest „legalne”. Problem w tym, że batalion „Wostok” składał się z żołnierzy narodowości czeczeńskiej. Problem? To nie problem, bo wśród zabitych na wschodzie Ukrainy wystarczy znaleźć Czeczeńców. Fakt, że najemnicy nie mają narodowości i pracują za kasę nie przeszkadza.

Kto z oglądających TVP1 czy TVN dziś skojarzy, że batalion „Wostok” 291-go zmotoryzowanego pułku przestał funkcjonować w 2008 roku, a zabity „policjant” ma do niego taki sam stosunek jak Komorowski do Wolności.

weglarczyk_rewelacje

Taką informacje wrzuca nie byle kto, a Zastępca redaktora naczelnego RZECZPOSPOLITEJ, dziennikarz TVN, prowadzący magazynu ŚWIAT w TVN24BiŚ.

Wiemy i już. Bo są zdjęcia z komórki, jest link do strony po rosyjsku i masz dowód. Czeczen na pewno pracował w milicji/policji MWS Rosji.

Wystarczy jednak wejść na rewelacyjne źródło i przeczytać następujący tekst:

…wielu z nich to byli pracownicy rosyjskich sił specjalnych – 4 Kompanii SOBR batalionu „Wostok”.

Mamy też taką rewelacyjną grafikę:

kampania

Węgłarczyk więc stwierdza, że ta osoba była z policji z Czeczenii. Wiem, nie każda bateryjka była w wojsku i takie bzdury łyka na dzień dobry. Wystarczy się zapoznać z jednostkami wojska, aby wyczuć, że w zdaniu 4-ta Kompania SOBR batalionu „Wostok” jest co najmniej kilka błędów. Po pierwsze „SOBR” (СОБР) to dosłownie Jednostka Specjalna Szybkiego Reagowania («Специальный Отряд Быстрого Реагирования»).

Batalion „Wostok” przestał funkcjonować w 2008 roku. „4-ta Kompania jednostki specjalnej batalionu” to już prosi się o komentarz, że czwarta (a więc istnieje i pierwsza i druga i trzecia) kampania nie może być składową jednostki specjalnej.

I oto polska propaganda pisze: „Czeczeński batalion „Wostok”. …bojownicy noszący opaski batalionu „Wostok”, złożonego w znacznej mierze z Czeczenów usunęli z budynków obwodowej administracji w Doniecku znajdujących się tam separatystów.

Czytaliście większe herezję? Opaski batalionu… Co to za zbiorowisko noszące opaski i do tego w znacznej mierze składające się z Czeczenów.

 

 

 

Żeby nie było wątpliwości, tak antyterroryści „tłumaczą”, że nie należy wspierać separatyzm.

F8XuJdM-jK4

Kiedy wolna Ukraina wstępuje do NATO i EU?

Reklamy

Jedna myśl na temat “Czy na Ukrainie walczą oddziały specjalne z Czeczenii?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s