Szach-mat, Ile lat w niewoli? – część 4

Dziś kiedy zapoznajesz się z historią nie zauważasz etapów dość prostego planu. Raz, dwa. Szach-mat. Jesteś niewolnikiem i pracujesz na kogoś całe życie. Jak to się stało?

Jest to 4 część serii:

Cześć 1 – Ile lat w niewoli?
Cześć 2 – Ile lat w niewoli? – część 2
Cześć 3 – Ile lat w niewoli? – część 3
Cześć 4 – Szach-mat, Ile lat w niewoli? – część 4
Cześć 5 – Co przyniósł wrzesień 1939 – ile lat w niewoli, część V

Pierwszy etap

W 1793 Rosja i Prusy dokonały II rozbioru Polski. W ten sposób Rosja uzyskała największą na świecie ludność żydowską.

Pierwszy etap dokładnie opisałem (udany, pomijam wcześniejsze próby i przygotowanie gruntu, ale w najbliższym czasie wrócę do tej tematyki) w notce „Ile lat w niewoli?” oraz w „Jak wpadliśmy w niewolę?„. Najpierw więc wprowadzono wielki chaos (Panika roku 1907) i brak zaufania do istniejącego systemu, podporządkowano media publiczne i w celu pożyczania wielkich sum pieniędzy na wypadek „nieoczekiwanych” w drugim kroku założono System Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych (FED), bank prywatny, któremu Kongres USA przekazał prawo do monopolistycznej produkcji dolara (USD), oficjalnej waluty Stanów Zjednoczonych, Portoryko, Mikronezji, Marianów Północnych, Palau, Wysp Marshalla, Panamy, Ekwadoru (od 2000), Salwadoru (od 2001), Timoru Wschodniego, Zimbabwe (od 2009) oraz Bonaire, Saby i Sint Eustatius.

Droga do tego „sukcesu” była dość długa:

1791 — 1811: First Bank of the United States
1811 — 1816: brak banku centralnego
1816 — 1836: Second Bank of the United States
1837 — 1862: «Era wolnych banków»
1863 — 1913: Banki narodowe
23 grudnia 1913 — FED

Z ciekawych faktów można dodać, że w nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku do brzegów Stanów zjednoczonych nie dopływa Titanic, a wraz z nim Jan Jakub Astor IV, potomek pierwszego milionera USA, najbogatszy pasażer. Właściwie ginie bardzo dużo bardzo bogatych i wpływowych osób Europy i USA. 

Z rejsu zrezygnował John Pierpont Morgan (Założyciel m.in. J.P. Morgan & Company, General Electric i U.S. Steel), późniejszy współudziałowiec FED. Nie pojawił się i Alfred Gwynne Vanderbilt I (wtedy uznawany za jednego z najbogatszych ludzi). Zginie później podczas zatonięcia „RMS Lusitania”. Po zatopieniu transatlantyku „Lusitania w 1915, Niemcy wstrzymali swoją strategię nieograniczonej wojny podwodnej na Atlantyku właśnie z uwagi na to, że mogłoby to spowodować wciągnięcie USA do wojny. Stany Zjednoczone wypowiedziały wojnę Niemcom.

Większość nie rozumie, że pieniądz jest towarem. Towarem, który ma umożliwić i ułatwić wymianę towarami i usługami.

Pieniądz – towar uznany w wyniku ogólnej zgody jako środek wymiany gospodarczej – Wikipedia.

Produkt FED. Bez niego nie możesz żyć jak bez wody czy powietrza.
Produkt FED. Bez niego nie możesz żyć jak bez wody czy powietrza.

Cel, jaki stawiali przed sobą współwłaściciele FED to przejęcie kontroli nad produkcją towaru. Produkcją monopolistyczną. Aby jakiś pismak nie zaczął ich sypać na „początku kariery”, niezbędna była kontrola nad popularnymi mediami, ale nie był wymagany 100% udział, wystarczyło przejąć główne gazety i radio, „wypromować” odpowiednich głównych redaktorów. W ten sposób uświadomienia ogółu było w rękach współwłaścicieli FED, którzy jako jedyni na świecie mogli drukować dolary.

Ten etap planu po kilku próbach w 1913 roku dobiegł końca i współwłaściciele FED byli monopolistami produkującymi unikalny produkt, lecz zapotrzebowanie na niego było tylko na ograniczonym terytorium. Potrzebna była ekspansja. Jak ją można było dokonać? Poprzez zniszczenie lub osłabienie konkurencji.

Drugi etap.

Szczegółowo etap drugi opisywałem w artykule „Ile lat w niewoli? – część 2„, tu tylko podsumuje na czym polegał i jak się przygotowano do etapu trzeciego. Przede wszystkim, aby rozszerzyć swój monopol na resztę świata, współwłaściciele FED potrzebowali usunąć konkurencje. Sprzymierzeńcem tu był Bank Anglii jak i cała Wielka Brytania pod panowaniem Jerzego V.

Kuzynowie król Anglii Jerzy V i car Rosji Mikołaj II
Kuzynowie król Anglii Jerzy V i car Rosji Mikołaj II

Nie będę wchodził głębiej, dodam tylko, że Car Rosji Mikołaj II nie był Rosjaninem i pochodził od dynastii Oldenburgów (nie Romanowych jak twierdzi pseudo historia) oraz był kuzynem Jerzego V, króla Anglii. Matki jednego i drugiego były córkami króla Danii, Chrystiana IX oraz Luizy Hessen-Kassel, królowej Danii. Potomkowie dynastii Oldenburgów rządzą w Danii, Norwegii i Wielkiej Brytanii nadał.

Aby wybić ci z głowy myśl, że jakikolwiek władca lub prezydent czy rząd dba o interesy ogóły podległego mu terytorium, dobitnie podkreślę, że Oldenburgowie to dynastia pochodzenia niemieckiego. Od niej pochodzą władcy Anglii, Niemiec i carskiej Rosji. Imperiów, które stoczyły wielką wojnę, nazwaną później I wojną światową. Proces, po którym z mapy świata znika: Cesarstwo Niemieckie, Imperium Rosyjskie, Austro-Węgry i Imperium Osmańskie.

Remember_LusitaniaImperia znikają, właściwie Stany Zjednoczone, dług publiczny których drastycznie wzrasta od 1913 roku (aby móc wydać 1$ Rząd Federalny Stanów Zjednoczonych musi „zanieść” do FED zobowiązanie zwrócić 1$ plus odsetki. W zamian FED „pożycza” świeżo wydrukowane dolary. W ten sposób Amerykanie „wiszą” właścicielom FED dolara plus odsetki) wychodzą na prostą, bo za pomocą prostego chwytu stawiają siebie w sytuacji, w której muszą dołączyć do nie ich wojny. Po zatopieniu transatlantyku „Lusitania” w 1915 USA mają powód do wciągnięcia do wojny.

Po I Wojnie Światowej nie tylko znikają imperia, Stany Zjednoczone mają dłużników i spłacając swoje długi przekazuje zyski do FED (tego właśnie przykładowego 1$ plus odsetki).

Trzeci etap.

O trzecim etapie wspominałem w notce „Ile lat w niewoli? – część 3„. W Anglii powstaje międzynarodowa organizacja robotnicza założona 28 września 1864 roku w Londynie.  Niby nic, taki ruch robotniczy. Pierwszym przewodniczącym był Karol Marks a pierwszą siedzibą Londyn. Następnie siedziba została przeniesiona do Nowego Jorku. Kim był jeszcze Karol Marks? Twórca socjalizmu naukowego, pochodził ze zasymilowanej rodziny rabinów żydowskich pochodzenia aszkenazyjskiego, Marks żył za pieniądze Engelsa w Londynie.

Mnie ufać nie musisz, polecam dwie dobre książki Wall Street i Rewolucja Bolszewicka

jewish_nation_is_planned

The Evening Tribune pisze w 1915 roku:

JEWISH NATION IS PLANNED First Steps Taken at a Meeting In Chicago. Chicago, Aug. for a worldwide movement toward estab- lishing a Jewish nation are belag formulated here. The initial note in the movement was struck at a meeting of prominent Jews, presided over by Judge Julian Muck. Pinch us Ruttenberg of Russia, not- ed Jewish Socialist, who started Jewish revolution in Russia in was the principal speaker.

„Co?!” – wykrzyknie niezorientowany czytelnik. Amerykańska gazeta pisze o podjętym w sierpniu 1915 roku w Chicago planie zorganizowania Państwa Żydowskiego i już zorganizowano Żydowską Rewolucje w Rosji?

Pinhas Rutenberg
Pinhas Rutenberg

Mało znana postać – Pinhas Rutenberg. To o nim mowa w amerykańskiej gazecie. To on grał kluczową rolę w rewolucjach 1905 i 1917 roku w Rosji, przewodniczący Syjonizmu, organizator Legion Żydowskiego, Amerykańskiego Kongresu Żydowskiego, powiązany z Brytyjskim Mandatem Palestyny.

Urodził się w mieście Romny, które po wojnie polsko-rosyjskiej w 1654-1667 przeszło do Imperium rosyjskiego.

Jacob Schiff, sponsor Wojny Japonii przeciw Rosji, Rewolucji w Rosji, 1917.
Jacob Schiff, sponsor Wojny Japonii przeciw Rosji, Rewolucji w Rosji, 1917.

Powstaje ideologia, która pod wielkimi hasłami uwolnienia robotników poprzez rewolucje październikową w 1917 w Rosji została wcielona w życie. Zaczyna się Czerwony Terror. 94% rządzących w Rosji po rewolucji nie są Rosjanami. Sowieci (którzy dziś są myleni z Rosjanami) przystępują do wcielenia i przygotowania do kolejnego etapu – czwartego. Tu, na terytorium zdobytym przez bolszewizm karierę zaczęły robić obozy koncentracyjne. To tu w GUŁAGach prowadzą testy doświadczalne na ludnościach. To tu mordowani są Polacy, Ukraińcy, Rosjanie, a ich darmowa siła jest wykorzystywana do produkcji, na której zarabiają finansiści tychże Rewolucji.

Polski plakat antybolszewicki prezentujący Trockiego
Polski plakat antybolszewicki prezentujący Trockiego

Kto rządzi w Rosji?

rządRosji

Co do tego „zachód” nie ma wątpliwości. Żydzi dowodzili i finansowali rewolucje i utworzenie ZSSR. Bolszewicy to właśnie Żydzi. Jacob Schiff, podsumowując rewolucje w Rosji stwierdził, że była to najlepsza inwestycja jego banku Kuhn, Loeb & Co. Bank, który później zostanie wchłonięty do Lehman Brothers, a następnie te aktywa przejmą współwłaściciele FED. Wielkie imperium upada, mieszkańcy zabijani i ograbiani. Czerwony terror w postaci Sowietów zagraża Europie. To, co miało wyzwolić robotników spod niewoli, stało się organizacją mafijną, która odebrała prawo do własności i zmusiło do pracy za jedzenie. W takich warunkach na terytorium Imperium Rosyjskiego powstaje ZSSR. W planach autorów ma zmieść i zająć całą Europę i pogrążyć w chaosie, terrorze i wyzyskiwaniu. Wielka fabryka bez praw własności dla zwykłego obywatela.

Wojna polsko-rosyjska 1919-1921? Hm, a w tamtych latach nikt nie miał złudzeń przeciwko komu walczyliśmy:

Lapy_zydowskie
Polski plakat propagandowy z czasów wojny polsko-bolszewickiej 1920-1921

Czyżby wojna polsko…

Aby wybić ci z głowy myśl, że jakikolwiek władca lub prezydent czy rząd dba o interesy ogóły podległego mu terytorium, dobitnie podkreślę, że Oldenburgowie to dynastia pochodzenia niemieckiego. Od niej pochodzą władcy Anglii, Niemiec i carskiej Rosji. Imperiów, które stoczyły wielką wojnę, nazwaną później I wojną światową.

Aby jeszcze mocniej podkreślić, posłużę się zdjęciem z ostatnich uroczystości upamiętniających lądowanie aliantów w Normandii podczas II wojny światowej.

-

Co mówi o tym polskie niezależne media? Lub inaczej, co wpompowuje polska propaganda? „Koło Obamy była w pierwszym rzędzie brytyjska królowa Elżbieta II i król Norwegii Harald V. Putin stał obok duńskiej królowej Małgorzaty II i wielkiego księcia Luksemburga Henri’ego.” – twierdzi Gazeta. Zdaje się, że najważniejszą osoba jest Obama, dalej jacyś sztuczni królowie i wróg cywilizowanego świata – Putin. Hm, ja bym rzekł, że „Dyrektorzy do spraw Public RelationBarack Hussein Obama II oraz Władimir Władimirowicz Putin stoją obok Brytyjskiej królowej Elżbiety II,  króla Norwegii Haralda V, Duńskiej królowej Małgorzaty II i Wielkiego księcia Luksemburga Henri`ego. Brakuje na tym zdjęciu prawdziwych zwycięzców – współwłaścicieli FED.

 

Czwarty etap.

Komunizm miał zapanować i w Niemczech. Novemberrevolution, czyli rewolucja listopadowa 1918  po prostu nie wypaliło. Co więc wymyślono? Właściwie zaplanowano. Mało kto wie, że faszyzm narodził się w Anglii (tam gdzie i Komunizm – Marksizm – Leninizm), z ust Williama Stanley`a Schawa pada hasło: Anglia dla Anglików!. Brytyjska Unia Faszystów to już tylko kolejny krok.

Jak więc można było narody Europy (ludność, robotników) podporządkować? Ograbić, zabić i pozostawić pod panowaniem jako niewolników. I tu warto ponownie zwrócić się do książki „Wall Street i dojście do władzy Hitlera „. Ponownie wielki kapitał wepchnął do sterów władzy państwem sternika, który nie miał za wiele wspólnego z tym narodem. Hitler zaczął budować III Rzeszę. Warto tu dodać, że Sowieci współpracowali dość ściśle z Niemcami przed Hitlerem i to na terytorium ZSSR przeniosło się niejedno przedsiębiorstwo niemieckie i testy nowego uzbrojenia były przeprowadzane na tym terytorium.

Pomińmy teraz sukces gospodarczy Niemiec przy dojściu Hitlera do władzy. Pomińmy i Franklina Delano Roosevelta, który się dorobił fortuny na hiperinflacji w Niemczech. Przyszły czasy Hitlera i trzeba było „zmordowane” przez Bolszewików (Komunistów, Sowietów) lub kto woli, Żydów, terytoria po prostu przejąć. Bez walk, bez większych problemów. I jak zaczyna Hitler? No właśnie, kogo niemiecka propaganda obwinia we wszystkich problemach Niemców? Żydów!

Naród ma już wroga, Żydów i Komunistów (co dla średnie statystycznego obywatela Europy tamtych lat oznaczało mniej więcej to samo – wyzysk).

Niemiecki plakat z 1942. „Żydzi-wszy-tyfus plamisty”
Niemiecki plakat z 1942. „Żydzi-wszy-tyfus plamisty”

Czy my, Polacy, byliśmy lepsi? A skąd!

9e1d62cb5618

Wróg Żyd był wędzie, a do tego zajął całe terytorium ZSSR i trzeba było to zniszczyć!

Kulminacja etapu czwartego – Drang Nach Osten.

Pseudo historycy dziś tłumaczą, że Stalin sam chciał napaść, nawet podpisał z Hitlerem sekretne protokoły do Paktu Ribbentrop-Mołotow, co i rozpoczęło II Wojnę Światową. W ogóle Stalin był idiotą, Hitler wariatem no i wyszło co wyszło. A ten pierwszy w obronie własnej po prostu zarzucił wojska hitlerowskie trupami i zatrzymał zbrodniarza. Prawda? Nieprawda.

Nieprawda, bo pseudo historycy pomijają celowo ogólnie dostępne materiały propagandowe i pewną zależność. Jeżeli przeanalizować w jakim kierunku Anglia, Francja i Stany Zjednoczone „pozwoliły” Hitlerowi się rozwijać,  stanie się jasno, że Hitler zbliżył się do swojego celu, lecz na drodze stała:

II Rzeczpospolita

mapa_1

Najwyraźniej nie udało się do pociągu „Drang Nach Osten” namówić Polaków, więc 1 września 1939 Hitler zbombardował Wieluń i rozpoczęła się gorąca faza II Wojny Światowej.

Cel był jasny, likwidacja ZSSR (Stalin wyczyścił do tego czasu całe NKWD, dowództwo Armii, partię z tak zwanych „trockistów”, czyli wykonawców mordu i czerwonego terroru), zajęcie terytorium, stworzenie światowej fabryki jako kolonii, z centrum „reprezentacyjnym”.

niemcy_hitlerowskie

Plany niemieckie przewidywały inne traktowanie każdego ze zdobytych terytoriów. Ludność polska miała zostać całkowicie wysiedlona z obszarów zachodnich, a „Generalne Gubernatorstwo” miało służyć niemieckiej gospodarce jako „rezerwuar taniej siły roboczej”.

Swoją drogą właśnie rezerwuarem taniej siły roboczej jest Polska od wstąpienia do IV Rzeszy Unii Europejskiej.

Naród tych ziem, wydawało się, miał już dość. Trzeba było tylko przyjść i wskazać drogę ratunku. I tę drogę wskazano.

Czym więc Hitler chciał podbić ZSSR Stalina? Propagandą. Dziś pseudo historycy tłumaczą, że Hitler się przeliczył i planował zdobyć ZSSR przed zimą poprzez zastosowanie taktyki Blitzkrieg. Nie są jednak osobami myślącymi. Po zdobyciu tegoż ZSSR mieli się przed zimą wyprowadzić czy nie wiedzieli, że od listopada tam po prostu jest za zimno?

Prawda jest nieco inna. Nikt tam nie chciał zostawać, gubernatorem miał być Polak. Terytorium po uciążliwej wojnie miało miało być pod panowaniem Niemiec, ale jak dobrze zorganizowany GUŁAG, swój miał pilnować swego.

Dla tegoż właśnie hitlerowska propaganda wykorzystała „wojnę z Żydami” i ruszyła na podbój Sowietów:

254px-German_antisemitic_and_anti-Soviet_poster2008_07_08_DerJude.podgląd do artykułówJak „zachęcano” obywateli ZSSR? Dokładnie w ten sam sposób:

201
Ukraina: Wojska Hitlera – to są przyjaciele narodu
202
22 czerwca 1941 roku rozpoczęło się wyzwolenie od Sowieckiego terroru. Wspomóżcie budowanie nowego porządku w Europie

Plakat propagandy hitlerowskiej mówi o budowaniu nowego porządku w Europie.

Hasło „Nowy porządek Świata” pada z ust Trockiego (Bernstein), później Hitlera. Łacińska fraza „novus ordo seclorum” oznaczająca „nowy porządek wieków” widnieje na Wielkiej Pieczęci Stanów Zjednoczonych od 1782 roku. 28 czerwca 1919 r została utworzona Liga Narodów. Termin wykorzystywany do opisu istotnej zmiany w międzynarodowej polityce polegającej na przemianach, jakie miało wprowadzić wdrożenie czternastu punktów Wilsona (prezydenta, który podpisał i zezwolił na utworzenie FED).

204

205
Plakat nie zostawia żadnych wątpliwości, Kłódka ma gwiazdę Dawida.

W początkowej fazie ataku Nazistów na ZSSR hasła propagandowe dają mocne efekty, na stronę Niemców przechodzą całe dywizje wraz ze sprzętem. Później ten fakt spróbują ukryć Alianci, którzy nie bardzo chcieli, aby ktoś się dowiedział kto był inicjatorem i jak to się potoczyło. Dlatego właśnie wojska niemieckie maszerują ku Moskwie w zawrotnym tempie. Hitler obiecuje „wspólną” walkę z Bolszewikami każdemu Rosjaninowi.  Czwarty etap zbliża się ku końcowi, Rosjanie sami pędzą do obozów koncentracyjnych, Moskwa coraz bliżej. Niemcy potrzebują niewiele…FED potrzebuje niewiele…

Czytelnik zwróci uwagę: „Co ty opowiadasz, Żydzi sfinansowali i przeprowadzili rewolucje w Rosji, doszli do władzy w ZSSR, następnie doprowadzili Hitlera do władzy i rzucili jednych przeciwko drugich w celu zabijania Żydów?” Właśnie. Bo wie wiesz kim są Żydzi, a kim są współwłaściciele i Twoi właściciele…

Cześć 5 – Co przyniósł wrzesień 1939 – ile lat w niewoli, część V

Reklamy

5 myśli na temat “Szach-mat, Ile lat w niewoli? – część 4

 1. „Dyrektorzy do spraw Public Relation” Barack Hussein Obama II oraz Władimir Władimirowicz Putin stoją obok brytyjskiej królowej Elżbiety II, króla Norwegii Haralda V, Duńskiej królowej Małgorzaty II i Wielkiego księcia Luksemburga Henri`ego.

  wiem, ze rzeczeni monarchowie pochodza z poteznych rodzin, ale na ile znaczaca jest dzisiaj ich potega?

  1. Skąd pochodziła ich potęga? Monarchowie to stacjonarni bandyci, którzy poprzez brutalną siłę okradali ludność. Kapitaliści to nieco bardziej zaawansowana technika kradzieży, zagarnięcia cudzej własności. Nowa metoda okazała się bardziej skuteczna, lecz nie zniknęła stara.

   1. „Skąd pochodziła ich potęga? Monarchowie to stacjonarni bandyci, którzy poprzez brutalną siłę okradali ludność. Kapitaliści to nieco bardziej zaawansowana technika kradzieży, zagarnięcia cudzej własności. Nowa metoda okazała się bardziej skuteczna, lecz nie zniknęła stara.”
    tego zdazylem sie juz dowiedziec z tego bloga

    moje pytanie jest troche inne: wydzwiek tego, co napisales jest taki, jakoby powyzsi monarchowie w jakis cudowny sposob potrafili sie oprzec placeniu haraczu finansowej elicie. czy zle to zrozumialem?

   2. Nie było w tym niczego „cudownego”. Prawdziwy stosunek potęg można zmierzyć tylko w trakcie faktycznego starcia. Takim rzeczywistym starciem starych bandytów utrzymujących się z haraczu i nowych była np. Rewolucja francuska, kiedy doszło do obalenia monarchii Burbonów. Jeżeli pominąć westchnienia dotyczące demokracji, praw człowieka i wolności słowa, było to właśnie próba przejęcia władzy przez nową elitę. Zniesienie pańszczyzny to uwolnienie od przywiązania chłopstwa do ziemi, co umożliwiło kapitałowi przejęcie siły roboczej.

    Ale ponieważ starcie zwykle skutkuje zmniejszeniem potęgi stron, rzeczywistosta skali starcia zawsze ogranicza się potęgą osoby lub siły trzeciej, potęga której może stać się dominującą siłą przy osłabieniu walczących stron. Ta ostatnia okoliczność często hamuje bezpośrednie starcia i prowadzi do niepewności władzy i chęci ugody w celu niezmniejszania potęg.
    Ze względu na to, że klany rodzinne nie są równe sobie, rodzinę mniej potężną albo się likwiduje lub w najlepszym razie, staje się wasalem na swoim terytorium na rzecz suwerennej rodziny.

    Co nie zmienia faktu, że są tacy, którzy całkiem dobrze się zaadaptowali wystawiając innych. Shell np. wiążą z brytyjską rodziną królewską. Royal Dutch Shell…Jednym słowem mają jak się bronić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s