„Amber Gold” wciąż działa i ma się dobrze

Istnieje takie przekonanie, że propaganda to właściwość rządzących Rosją. Społeczeństwo rosyjskie albo jest ogłupiane albo jest po prostu głupie. Zwłaszcza dziś ten osąd staje się kluczową cechą naszego światopoglądu. Czy propaganda nas dotyczy? A może jednak część naszej codzienności to piramida finansowa, która „ucieka” z pola widzenia poprzez właśnie propagandę i to wcale nie rosyjską?

Uważamy, że między Rosją Putina, a szeroko pojętym zachodem odbywa się walka ze względu na „zapędy” imperialistyczne. Skoro kiedyś byliśmy częścią Carskiej Rosji, należy wspierać każdego, kto temperuje sąsiada. Warto też wspierać separatystyczne  ruchy w Czeczenii i wzmacniać Gruzję czy Ukrainę jako przeciwwagę.

Propaganda

Czy faktycznie zachód walczy o prawo na suwerenność narodów, a Putin zagraża bezpieczeństwu w regionie i ściera się z USA? Z pewnością media wykryły by „sztuczny” konflikt?

media

W kwietniu Stany Zjednoczone rozszerzyły sankcje przeciwko Rosji i powiązanymi z Putinem osobami.

Pomyśl przez chwilę gdzie na miejscu Putina byś „schował” pieniądze za sprzedaż ropy i gazu w sytuacji konfliktu NATO (USA)-Rosja? W sytuacji, kiedy USA przecież uderzają sankcjami nie tylko w Rosję, ale i otoczenie Putina? Wybrałeś wizualnie ten kraj?

mapa

Hm, ale nie trafiłeś. Ten kraj to Stany Zjednoczone Ameryki. Jak podaje oficjalna statystyka, Rosja „wpłaciła” do Skarbca USA w kwietniu 16 miliardów dolarów.

us

Coś ci nie pasuje? Putin „przeciwstawia się” Zachodowi, po czym wpłaca 16 miliardów dolarów jakby nigdy nic.

Co mówi prawo?

Rosja, jak każda inna kolonia (włączając Polskę od czasów „transformacji„) regularnie wpłaca swoją część datku do finansowej piramidy. Putin, jako reprezentant strażników kolonii, dba o zbieranie podatków z podległego mu terytorium i wymienia je na  „obligacje skarbowe USA„. Już wspominałem o antypolskich zapisach w Konstytucji RP oraz ustawie o NBP, więc tym razem rzućmy okiem na Konstytucje Rosji. Kraju który według demokratycznych mediów, zbrodniczo interweniuje w wewnętrzne sprawy Ukrainy:

Artykuł 75

1. Jednostką pieniężną w Federacji Rosyjskiej jest rubel. Emisję pieniądza prowadzi wyłącznie Bank Centralny Federacji Rosyjskiej. Wprowadzanie i emitowanie innych pieniędzy w Federacji Rosyjskiej jest zabronione.

A więc tylko Bank Centralny…

2. Ochrona i zapewnianie stabilności rubla jest podstawową funkcją Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej, którą pełni on niezależnie od innych organów władzy państwowej.

A więc jego celem jest stabilność rubla (kiedy kurs spada, musi wysprzedawać rezerwy państwowe…)  jest on niezależny od władzy państwowej.

Artykuł 83

1. Prezydent Federacji Rosyjskiej:
d) przedstawia Dumie Państwowej kandydata na stanowisko Prezesa Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej; składa w Dumie Państwowej wniosek o odwołanie ze stanowiska Prezesa Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej;

Kiedy zaproponuje „nieodpowiednią” kandydaturę, np. jak to miało miejsce w marcu 2013, to mimo braku przyczyn wartość rubla w stosunku do dolara zaczyna spadać:

rubel

Wow, znów Tomasz ukuł spisek… to nie spisek, to przywołanie kolonii do porządku.

Bank Rosji działa jak kantor, kupuje dolary, wypuszcza ruble. Ma prawo do emisji rubli do wysokości rezerw. Ale co ma wspólnego Amber Gold z tym co opisuje?

Piramida finansowa.

Powoływać się na wywiady z Putinem, kiedy ten podsumowuje gospodarkę finansową USA chyba nie ma sensu, zupełnie stracił wiarygodność, prawda? No to może ktoś bardziej „antyrosyjski”?

No  to może ktoś kto pełnił rolę szefa Narodowego Banku jakiegoś państwa, Ministra Gospodarki i Ministra spraw zagranicznych? Musi „coś” wiedzieć.

Crisis in Ukraine - Kerry visitArsenij Jaceniuk, bo o nim mowa musi się na tym znać. Były szef Banku Centralnego Ukrainy, Ministrem Gospodarki oraz pełniący rolę Ministra Spraw zagranicznych. Obecnie jak wiemy pełni rolę Premiera Ukrainy. Taki Tusk, tylko że ukraiński. Nie ma podstaw, aby nas okłamał, prawda? Kto zna ukraiński może posłuchać:

Jaceniuk podziwia swoich mocodawców za wymyślenie „piramidy finansowej”, jaką jest dolar i pomysłowość wymiany realnych produktów na papier.

Schemat z Rosją, jak i w przypadku Polski, jest podobny. Rząd federalny Stanów Zjednoczonych zobowiązuje się wobec FED oddać, wraz z odsetkami, dług. Ma do dyspozycji US Army w końcu. FED udziela rządowi pożyczki i tak do obiegu trafiają dolary. Dolarami firma amerykańska płaci firmie rosyjskiej za wydobytą ropę. Jako że obowiązującym środkiem płatniczym w Rosji jest rubel, firma rosyjska sprzedaje dolary i kupuje ruble.

Ruble Bank Rosji nie przechowuje jako rezerwę, kupuje za dolary obligacje rządu USA.

W kilku krokach odbywa się to tak:

  1. krok: FED kreuje dolary i kredytuje rząd USA (które je wprowadza do obiegu)
  2. krok: Bank Rosji, jako że to dolar jest jedyną walutą rezerwową, kupuje dolary (de facto od FED) i mnożąc przez aktualny kurs, kreuje ruble.
  3. krok: Rosyjski koncern wydobywa ropę i sprzedaje je za dolary do USA.
  4. krok: Rosyjski koncern nie mając możliwości zapłacić dolarami chociażby pracownikom, wymienia je w Banku Rosji na ruble.
  5. krok: Bank Rosji wpłaca dolary do Skarbca Stanów Zjednoczonych.
  6. krok: Rząd USA spłaca długi przed FED, a zyski „lądują” w bankach współwłaścicieli FED.

W wyniku czego USA mają dolary oraz ropę…a Rosja ma buble ruble. Kupić poza Rosją za ruble nic nie można, trzeba nabyć dolary. Aha, może jeszcze zamiast pakować dolary do skarbca USA zakupić można np. od francuzów okręty desantowe typu Mistral. Czy już nie może, bo się pogubiłem…

Ropa dla nas, papier dla was
Ropa dla nas, papier dla was
Reklamy

3 myśli na temat “„Amber Gold” wciąż działa i ma się dobrze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s