Koń trojański, którego popieramy

Dziś prawie nie ma w polskiej polityce osób, które by podważały słuszność popierania obecnej władzy na Ukrainie, a już tym bardziej poddawały w wątpliwość zasadność akcji antyterrorystycznej na wschodzie Ukrainy. Czy nazwiemy to wojną Ukrainy z prorosyjskimi terrorystami, czy wojną junty z własnym narodem, czy wręcz ukraińsko rosyjską wojną, nie zmieni to naszego nastawienia i chęci utarcia nosa Putinowi za wszelką cenę. Nawet pojawiające się głosy sprzeciwu i poparcia dla Rosji w Niemczech uznajemy za akt sabotażu Unii. Czy mamy racje?

Fakty są takie, że Stany Zjednoczone Ameryki po długotrwałym życiu na kredyt mają coraz większy dług publiczny, który obecnie wysokości 17 624 915 674 252,00 USD. Aby to poczuć, wystarczy wyobrazić, że każdy obywatel, dziecko czy emeryt, winien jest 56 148,19 USD lub równowartość 174 227,70 zł. Każdy.

Średnio statystyczny Polak winien jest 27 368,92 zł. Jeżeli jednak przeliczymy dług amerykanów tylko na podatników, którzy fizycznie go spłacają, otrzymamy równowartość 469 607,69 zł. Do tego trzeba dodać długi personalne każdego obywatela.

dlug_publiczny

Sprawa jest poważna i z roku na rok problem się powiększa. Dobrze by było ten dług spłacić, ale jeżeli poza USA sytuacja będzie niestabilna, kapitał będzie napływał do USA.

US-Debt-Burden-per-Capita-1831-20111

Jak zapewnić chaos i niepewność inwestorom? Poprzez wprowadzenie niestabilności tam, gdzie ta stabilność jest lub była. Poprzez rozkręcanie konfliktu tam, gdzie go nie było. Europa, co tu dużo pisać, sporą część surowców dostaje z Rosji i wprowadzenie konfliktowej sytuacji na Ukrainie w dłuższej perspektywie daje więcej korzyści Stanom Zjednoczonym niż Europie. Możemy jeść jabłka i śmiać się z Putina, gorzej jeżeli dostawca ropy i gazu popadnie w tarapaty i dostarczał surowców nie będzie.

Polska racja stanu

Jesteśmy uzależnieni od rosyjskiej ropy i gazu. 70 proc. gazu i 93 proc. ropy naftowej zużywanych w naszym kraju pochodzi od Rosjan. Dopóki taka sytuacja się utrzyma, niewiele możemy zrobić, nawet jeżeli będziemy chcieli wykluczyć Putina z gry. W interesie  Rosji mieć rząd dbający o rosyjskie interesy i naiwnie myślący wierzą, że  zmiana Putina odmieni rosyjską politykę. O ile nie uda się USA zamontować drugiego Jelcyna, nie wiele zmienią sankcje. Naszym celem jest doprowadzenie do takiej sytuacji, kiedy jesteśmy w stanie kupić ropę i gaz gdzie indziej. Lecz na dzień dzisiejszy nie mamy poważnych alternatyw i pewnych partnerów nawet w samej Unii. Niestabilność w regionie również nam nie sprzyja. Mimo całkowitego poparcia prze Polskę Ukrainy, Ukraińcy pogrywają z nami w kulki – Ukraina ponownie zakazała importu polskiej wieprzowiny.

Unia Europejska

Można by było analizować realny wpływ Unii na wydarzenia na Ukrainie, gdyby nie wymowne: „Fuck the EU” – słowa asystentki sekretarza stanu USA ds. Europy i Eurazji Victorii Nuland. Petro Poroszenko reprezentuje interesy USA.

Stany Zjednoczone

Na czym zależy Amerykanom? Pod pojęciem amerykańskich interesów należy, oczywiście, rozumieć nie interesy narodu amerykańskiego, lecz interesy ponadnarodowych korporacyjnych elit, ukierunkowanych na dolara. Celem tej grupy jest doprowadzenie do lokalnej wojny lub zamieszek i wciągnięcie Europy i  Rosji w poważny konflikt.

Wojna się zaczyna w umysłach obywateli. Przed I oraz przed II wojną światową wspólna nienawiść, wzmacniania poprzez wypowiedzi polityków i mediów doprowadziła do akceptacji takiego ruchu przez społeczeństwo. Można winić inicjatorów, ale to opinia publiczna zaakceptowała taki stan rzeczy. Wojna przy granicach UE to osłabienie euro i mocne podcięcie gospodarki. Sankcje EU przeciwko Rosji to przede wszystkim strata dla UE, gdyż to osłabi Euro i kapitał z Rosji ucieknie do USA, zamiast „osiadać” tu. Niestabilność w EU gra na dolara. Wpływ Stanów na Europę jest na tyle potężny, że EU ulega naciskom i zderzy się czołowo z Rosją. Niemcom do dziś nie udało się ściągnąć ze Stanów i Francji „własnego” złota.

zloto_niemiec_posiadacze

Niemcy nie są w stanie ściągnąć do siebie własnego złota. Po roku intensywnych prób dalej da się odczuć, kto wygrał w II Wojnie Światowej:

zmiana_zloto_niemiec

Aby osłabić pozycje Niemiec, Amerykanie przejęli piłeczkę na Ukrainie i destabilizują region.

Takie same chwyty USA stosuje w Ameryce łacińskiej, Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Chodzi o globalne osłabienie pozostałych krajów poprzez nastawienie ich przeciwko siebie.

Dopóki napływ kapitału przewyższa jego odpływ, Ameryka (właściciele dolara) mają się dobrze. Jeżeli odpływ będzie większy, Ameryka z potęgi światowej stanie się biedakiem z najpotężniejszą armią na świecie.

Przejmując władze na Ukrainie, USA sterują dostawami gazu do Unii i Turcji, nie mówiąc o możliwości narzucania Rosji warunków transportu gazu.

ukraina_gazociagiNa mapie zaznaczyłem miejsce, gdzie obecnie prorosyjscy separatyści lub jak kto woli, terroryści walczą z regularną armią Ukrainy. To nie tylko zagłębie ciężkiego przemysłu, to też najsłabsze ogniwo w transporcie gazu do Turcji i jednoczesna możliwość zablokowania inwestycji w Gazociąg Południowy.

Sama Ukraina już dawno została skreślona i nawet jeżeli się nie uda sprowokować starcia między UE i Rosją, to plan minimum – osłabienie Rosji całkowicie jest realny.

Dotychczas myśląca część Europy (i przede wszystkim Niemcy i Francja) nie kwapili się do starć z Moskwą, dlatego „demokratycznie” wybrany Prezydent Ukrainy i jego otoczenie za wszelką cenę próbuje wciągnąć Rosję w otwarty konflikt z Ukrainą.

z15567269Q,Wymiana-handlowa-Rosji-z-wybranymi-krajami

Scenariusz zapewniający 100% sukces USA, bez różnicy czy UE wesprze Ukrainę czy zachowa się neutralnie. Tranzyt gazu będzie wstrzymany i euro spadnie mocniej niż to miało miejsce podczas wojny w Jugosławii. Rosja w ogóle w przypadku wojny popadnie w tarapaty i ekipa rządząca wyleci w podobny sposób, w jaki załatwiono Janukowicza w Kijowie. To okazja do odzyskania wpływu koncernów naftowych, takich jak BP nad rynkiem ropy i gazu w Rosji. Poważny problem w Rosji, to problem niestabilności u granic Chin. Chin, które stały się drugą gospodarką światową i mocno zagrażają hegemonii USA. Bez stabilności w Rosji padnie i Syria i kolejno Iran.

Wojna z Rosją.

Opinia publiczna na Ukrainie już zaakceptowała i popiera inwazje armii ukraińskiej na Rosję. Widać, że polska opinia publiczna będzie popierała ten czyn.

hura

Czy ukraińska armia jest w stanie wygrać wojnę z jądrową potęgą, kiedy nawet od kilku miesięcy nie może zlikwidować „terrorystów”?

Nikt władzy na Ukrainie nie stawia takiego zadania. Przegrać wojnę z „terrorystami” to całkowita kompromitacja i doprowadzenie do fizycznego podziału Ukrainy, a zatem do sytuacji, kiedy wpływy amerykańskie na politykę z Kijowa będą mniejsze. Zupełnie co innego to przegrana z Rosją. Wtedy wszystko da się zrzucić na Rosję, na Putina. Historia „zapamięta” ten cios i na tym można będzie budować antyrosyjską społeczność dalej. Scenariusz, który wprowadzono w życie podczas wojny Gruzji z Rosją 8.08.2008.

Jak uzasadnić agresje Ukrainy wobec Moskwy? Putin na pewno konsultował „przejęcie” Krymu z „zarządem” w USA i kto wie, czy kwietniowy zakup obligacji Departamentu Skarbu USA przez Rosję w wysokości 16 miliardów dolarów to nie pewna opłata za usługę, bo jak inaczej wytłumaczyć, że supermocarstwo mogło przegapić taki zryw wojsk rosyjskich na Krymie? Waszyngton wyraził zgodę, a dziś Ukraina w celu odzyskania Krymu „ma prawo” zaatakować agresora. Przegrana z Rosją to automatyczna zgoda Polski na pobyt US Army na naszym terytorium i z pewnością wzmocnienie obecności USA na Ukrainie w celu zapewnienia bezpieczeństwa ludności cywilnej. A to z kolei destabilizacja euro i kolejny ruch kapitału w kierunku USA.

Krym.

Taki sam scenariusz zastosowano kiedyś w Iraku, kiedy Saddam Husajn dostał zgodę na atak na Kuwejt. Po szybko wygranej wojnie z Kuwejtem Irak tak samo szybko przegrał wojnę z koalicją międzynarodową. Dalszą historię znamy. Nie ma ani Saddama Husajna, ani Iraku. Jest wielki chaos.

We wrześniu 1939 Wielka Brytania zapewniła Hitlera, że nie ma nic przeciwko powrotu Freie Stadt Danzig pod zarząd Niemiec. Poszerzenie niemieckiego imperium doprowadziło Europę do samobójczej wojny, a USA wyprowadziło z recesji i długów. Ukraiński atak na Krym nie będzie inwazją Ukrainy na Rosję, a obrona Rosji będzie już agresją. Dziś Europa bardziej się przejęła tragedią MH17 i śmiercią 298 osób niż śmiercią  1 129 Ukraińców.

Czy Polska zyska na tym konflikcie?

ropa_polska_rosja

Reklamy

Jedna myśl na temat “Koń trojański, którego popieramy

  1. Rosja sama wybrała konfrontacje i nic już tego nie zmieni. Raczej nie mają szans i oby ukraine wcześniej włączyli w strefę bezpieczeństwa NATO

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s