Putinowski debilizm

Wszystko wskazuje na to, że operacja antyterrorystyczna na wschodzie Ukrainy ponosi klęskę (skoro Polska wysyła pomoc humanitarną dla ukraińskich żołnierzy). Rosja zaliczyła niezłą wtopę, a Putin wykazał się odwagą strusia.W przeddzień spotkania prezydentów Ukrainy i Rosji w Mińsku (swoją drogą rozmowy pokojowe bez udziału amerykanów, na terenie Unii Celnej) ukraińscy wojskowi zatrzymali 20 kilometrów od granicy w obwodzie donieckim 10 żołnierzy rosyjskich. 10 żołnierzy.

Jak skomentował wydarzenie Putin?

„Jeszcze nie otrzymałem raportu od Ministerstwa Obrony i o ile wiem, oni patrolowali granicę i mogli trafić na terytorium Ukrainy,.” – Putin

On jeszcze nie otrzymał raportu od Ministra Obrony. W czasie, kiedy od pół roku USA czekają na inwazje Rosji na Ukrainę prezydent po kilku dniach nic nie wie o jednym 100% dowodzie „pobytu” żołnierzy rosyjskich na terenie Ukrainy, w co ciężko uwierzyć. Rosja po prostu schowała głowę w piasek, bo nie umie sobie poradzić z wyprawą 10 żołnierzy. Analizując nagrania Ukraińców z rosyjskimi żołnierzami można dojśc do wniosku, że oni faktycznie się zgubili na terenie Rosji i przekroczyli granice. Grupa prawie tak samo zeznaje o wyprawie i braku poparcia dla wojny prowadzonej przez Putina i o biednych Ukraińcach walczących o swoje. Opowieści budzą spore wątpliwości. Po pierwsze bardzo głupio wygląda historia z nieświadomymi żołnierzykami przerzucanymi na Ukrainę wraz z nieśmiertelnikami potwierdzającymi przynależność do Armii rosyjskiej w celu wsparcia separatystów. Jeżeli już przerzucać żołnierzy to bez oznakowania i w pełni świadomych. Po co ktoś by przerzucał wojsko wraz z z nieśmiertelnikami, które posłużą jako dowody inwazji? Po drugie rejon tak zwanego „przerzutu” wojsk rosyjskich według oficjalnych władz Ukrainy jest pod kontrolą armii ukraińskiej – dość głupia decyzja przerzucać w tym miejscu „nieświadome” wojsko.

– Sytuacja na wschodzie znacznie się pogorszyła. Rosja wysłała szereg pojazdów opancerzonych, czołgów i żołnierzy. Możemy potwierdzić, że rosyjskie siły są na ukraińskiej ziemi. Nasze wojska będą w stanie uporać się z prorosyjskimi bojownikami, ale walka z Rosją już jest dla nas bardzo trudna – powiedział Jaceniuk.

„Walka z Rosją już jest dla nas bardzo trudna”. Jaceniuk panikuje. Nic dziwnego, jeżeli naukowcy nie kłamią,w następstwie ruchu obiegowego Ziemi wokół Słońca i nachylenia osi ziemskiej do płaszczyzny orbity tego ruchu na terytorium Ukrainy niebawem nastąpi zima. Donbas to dostawca 80% węgla, a węgiel stanowi 32% w bilansie energetycznym. Kolejne 44% to gaz. 76% kontroluje Rosja bądź separatyści. Merkel przywiozła do Kijowa złą nowinę – 500 mln gwarancji kredytowych na odbudowę Donbasu to po pierwsze tylko gwarancje i tylko na odbudowę. Wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel (SPD) opowiedział się w opublikowanym w sobotę wywiadzie dla „Welt am Sonntag” za „federalizacją” na Ukrainie. Aby nie pozostawić Ukraińcom dużego wyboru, Niemiecki rząd zgodził się na sprzedaż przez koncern energetyczny RWE spółki RWE Dea funduszowi LetterOne kontrolowanemu przez rosyjskiego oligarchę Michaiła Fridmana. Więc tak zwany rewers gazu również nie jest już możliwy po decyzji Niemiec o nie blokowaniu sprzedaży spółki Rosjanom.

– Wiadomo nam o planach Rosji dotyczących całkowitego wstrzymania tranzytu gazu nawet do krajów Unii Europejskiej. Właśnie z tego powodu ich operatorzy gazowi dostali polecenie maksymalnego napełnienia gazem zbiorników na terytorium Europy – powiedział. – Wiemy, że Rosja chce faktycznie odłączyć Ukrainę od wszelkich dostaw surowców energetycznych – ostrzegł szef rządu.

Wizyta Merkel przed spotkaniem w Mińsku to kubeł zimnej wody. Spotkanie w Mińsku bez amerykanów to sygnał – Poroszenko to polityczny trup.  W polityce jest taka żelazna zasada, że z politycznymi trupami się nie debatuje. Nie było i debaty w Mińsku, Poroszenko zaproponowano zaakceptować Noworosje, a Niemcy wsparli „decentralizację”.

– Dziś w nocy doszło do inwazji armii rosyjskiej na terytorium Ukrainy. Wydarzeń na wschodzie nie możemy więcej nazywać działaniami terrorystycznymi prowadzonymi przez nieznanych separatystów. Powiedzmy sobie uczciwie, Rosja rozpoczęła wojnę przeciwko Ukrainie – powiedziała Tymoszenko.

Według źródeł NATO, na Ukrainie walczy ponad tysiąc rosyjskich żołnierzy. I żadnego zdjęcia trupa z nieśmiertelnikiem armii rosyjskiej. Ponad tysiąc. Dowody to jedynie 10 żołnierzy, którzy po ostrzale się poddają. Czas goni, chyba w tym roku zima również nadejdzie, należy w przeciągu miesiąca dwóch udowodnić inwazje Marsjan Rosjan. Tym czasem dolar wykazuje dobrą formę.

Kurs Euro do USD
Kurs Euro do USD

Euro wyraźnie traci, dolar zyskuje w momencie, kiedy świat jest świadomy rzeczywistego bankructwa USA i faktycznego zużycia się dolara jako światowej waluty. Powrót niemieckiego złota do Niemiec całkowicie się zawalił. Niemcy nie są w stanie przeciwstawić się Stanom i zadbać o swoje interesy. I w takiej sytuacji prezydent Rosji stwierdza, że panowie zabłądzili patrolując granice, a on jeszcze nie otrzymał raportu. Granicy się nie patroluje, bo nie jest ona oznakowana poza drogami. Przerzucać rosyjski sprzęt wojskowy też nie ma większego znaczenia, jeżeli armia ukraińska uciekając sama pozostawia sprzęt, o czym separatyści informują publikując zdjęcia każdej zdobyczy. Jeżeli policzyć, to ponad 234 pojazdy. W tej chwili otoczono kolejne parędziesiąt, w tym batalion „Dnipro” finansowany przez Ihora Kołomojskiego, oligarchy i gubernatora obwodu dniepropietrowskiego Ukrainy. Rosja zrobiła jeszcze jeden krok zamieniając kierownictwo samozwańczych republik z obywatela Rosji na obywatela Ukrainy.

Teraz będziemy świadkami prezentacji „przekazania” 10 żołnierzy rosyjskich porzuconych przez Putina na pastwę losu po nieudanej inwazji Rosji na Ukrainę. Władze w Kijowie otrzymały jeszcze jedną szanse skompromitowania i zwalenia winy za sytuacje gospodarczą na Ukrainie, a zarazem w imieniu amerykanów szantażowania Europy blokowaniem dostaw gazu z Rosji.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s