Boże uchowaj nas od polityków walczących z tyranami

 Cywilizowany Zachód kilkakrotnie ujawniał występki dyktatorów takich jak Saddam Husajn, Mu’ammar al‑Kaddafi, Kim Jong-il czy Hugo Chavez. Przeciwko kilku nawet wytaczał armaty. Po odejściu dyktatorów i łapówkarzy miała zapanować demokracja. Co dziś pozostało po Iraku, Libii i częściowo Syrii?

Saddam Husajn

Jeden z największych tyranów XX wieku jako prezydent rządził Irakiem przez 24 lata. Do jego obalenia zmontowano koalicję dwa razy potężniejszą niż przeciwko Hitlerowi. – Polskie Radio, 16.07.2014.

Husajn na potęgę produkował broń masowego rażenia. Stany Zjednoczone przedstawiły w ONZ niezbite dowody i wyruszyły na misję obalenia największego zagrożenia dla bezpieczeństwa światowego pokoju. Broni nie odnaleziono do dziś, ale znaleziono ropę. Bywa. Kto by tęsknił za tyranem? Były prezydent Iraku Saddam Husajn został stracony za zbrodnie przeciwko ludzkości. Został skazany na śmierć przez powieszenie za doprowadzenie do masakry 148 szyitów w wiosce Dudżail w 1982 roku. Po inwazji USA zabito trochę ponad milion. Statystyka. Jeden z największych tyranów XX (według Polskiego Radia)  wieku zamordował 148 szyitów.

husajn

Z pewnością jednak Irakijczycy byli wdzięczni za zabicie uzurpatora i wprowadzenie demokracji na wzór zachodni.  Taki „impuls” z pewnością zapewnił większą stabilność jak w kraju tak i w regionie. A stabilność to zawsze przyróst naturalny. Husajn terroryzował własny naród i wspierał terroryzm.

irak

Terroryzowany naród pod rządami Husajna rozmnażał się jak króliki. A później przestał. Chyba tyrania Husajna polegała na przymuszaniu do seksu.

 Cywilizowany zachód wprowadza demokracje i w Afganistanie:

afganistan

Mu’ammar al‑Kaddafi.

15 lutego 2011 po wystąpieniu opozycji przeciwko złej sytuacji materialnej, bezrobociu, korupcji, ograniczaniu swobód obywatelskich oraz długoletnim rządom Mu’ammara al-Kaddafiego rozpoczęta wojna domowa w Libii (zwana również rewolucją libijską). Zła sytuacja materialna, bezrobocie, korupcja. Protesty zapoczątkowane 15 lutego pod wpływem udanych rewolucji w Tunezji i Egipcie przerodziły się w wojnę domową.

W Libii przeciwko bezrobociu?

Libia

 

„Nie można sobie wyobrazić przyszłości Libii, w której Kadafi pozostaje u władzy; on musi odejść” – podkreślił brytyjski premier w maju 2011.

Musi odejść. Amerykański prezydent dodał, że przez ponad 40 lat Kadafi terroryzował własny naród i wspierał terroryzm. Wtedy walczących nazywano rebeliantami. Działania międzynarodowej koalicji w Libii Kadafi porównał do kampanii Hitlera w Europie. Koalicja całkiem potężna: USA, Wielka Brytania, Francja, Kanada, Włochy, Norwegia, Dania, Hiszpania, Belgia.

Konferencja podczas której podjęto decyzję o interwencji militarnej w Libii.
Konferencja podczas której podjęto decyzję o interwencji militarnej w Libii.

„Naturalnie, nikomu nie życzy się takiego końca, ale niech to będzie jasnym przesłaniem dla wszystkich dyktatorów na kuli ziemskiej” – powiedział Obama w telewizji NBC w październiku 2011.

Kaddafi odszedł. A wraz z nim i znana nam Libia.  Premier Cameron przedstawił trzypunktowy plan działań w walce z międzynarodowym terroryzmem po zabiciu lidera Al-Kaidy Osamy bin Ladena. Poparcie dla procesów demokratycznych na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Więc Zachód dalej wspiera procesy demokratyczne na Bliskim Wschodzie. Tak, by pomóc „bronić Syryjczyków, stabilizować obszary pod kontrolą opozycji, zwalczać zagrożenia terrorystyczne i promować wynegocjowanie porozumienia” Obama chciał wydać 500 mln dol. na szkolenia rebeliantów w Syrii. Według izraelskich i amerykańskich mediów, Syryjscy rebelianci otrzymywali transporty „trzeciej generacji” supernowoczesnej broni przeciwpancernej 9K115-2 Metis-M oraz Kornet E. Sprzęt za plecami Damaszku dostarczał saudyjski i katarski wywiad. Według gazety „Jerusalem Post”, dostawy broni bezpośrednio zatwierdził prezydent USA, Barack Obama.

Rosja, Chiny i Indie wyraziły ubolewanie nad interwencją wojsk koalicji, natomiast Unia Afrykańska wezwała do natychmiastowego wstrzymania działań wojennych.

A teraz już Libijscy terroryści zamieścili w internecie zdjęcia, na których pozują na tle samolotów z zajętego przez nich lotniska w Trypolisie. Jak opisuje „Daily Mail”, zdaniem amerykańskich władz maszyny te mogą zostać wykorzystane do dokonania ataków w rocznicę zamachów z 11 września. 13 lat walki z wydumanym terroryzmem, zabicie Husajna i Kadafiego m.in. za finansowanie terrorystów i…

Baszszar al-Asad.

– Zgadzamy się, że Assad musi odejść. Będziemy dążyć do tego by Syria wyzwoliła się z tyranii Assada –

Barack Obama.

„Musimy utrzymać międzynarodową presję na rząd syryjski i wzmacniać opozycję.” – dodaje.

usa

Ugrupowanie terrorystyczne Isis i Al Nusra Merge ogłaszają Islamski kalifat – Obama wysyła im 500 mln dolarów.

Plany ISIS
Plany ISIS

ISIS zaczynał swoją działalność jako oddział Al-Kaidy, która z kolei powstała przy wsparciu Amerykanów w celu walki z ZSSR na terenie Afganistanu. Dziś ISIS morduje amerykanów. Nie trzeba długiego procesu myślowego przeprowadzać, aby zdać sobie sprawę, że dzisiejszy chaos i islamski fundamentaliz to efekt wojny z terroryzmem w wersji anglosaskiej.

syria-161

Ludność w Syrii i Libii pewnie dziękują Barakowi za wsparcie w walce przeciwko tyranii.

libia_syria

Libijscy rebelianci (lub terroryści, jak kto woli)  zamieścili w internecie zdjęcia, na których pozują na tle samolotów z zajętego przez nich lotniska w Trypolisie. Jak opisuje „Daily Mail”, zdaniem amerykańskich władz maszyny te mogą zostać wykorzystane do dokonania ataków w rocznicę zamachów z 11 września. Pewnie tak zrobią, będzie na co wydawać szmal.

__

PS

isis-beheads-america-journalist-james-wright-foley-message-to-obama-islamic-state

Islamski fanatyk z ładnym brytyjskim akcentem rzekomo odciął głowę amerykańskiemu dziennikarzowi Jamesowi Foley`owi. Zaczął ciąć, a potem – ciach! – Nowe ujęcie – głowa  leży na ciele. W muzeum Madame Tussauds również można spotkać takie głowy.  Wyjaśnianie zabito go tam naprawdę, czy nie (oby nie) to strata czasu. Zwróciłem natomiast uwagę jak ładnie został nakręcony ten filmik. Piękne krajobrazy, świetny montaż, fenomenalne kostiumeria, ujęcia z dwóch kamer (!) – Przecież to po prostu, kurwa, czysty Hollywood.

Kadr z filmu Siedem
Kadr z filmu Siedem

Po raz ostatni użyto technik Hollywoodzkich, oczywiście, w dniu 11 września. Każdy przyzwoity reżyser filmów o katastrofach traktuje jako wyzwanie rozwalenie Nowego Jorku. Wieże „padały” w filmie „Podziemny krąg”. Na początku 2001 roku w serialu  Tym razem diaboliczny plan został realizowany w rzeczywistości.

fight_club_norton_carter_fox
Podziemny krąg – amerykański thriller psychologiczny z 1999 roku
Kadr z serialu The Lone Gunmen , Pilot
Kadr z serialu The Lone Gunmen , Pilot
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s