Szkockie referendum – wyniki nie są ważne

Świat dyskutuje o referendum w Szkocji. Gra na obcym terytorium, według obcych reguł. Do przegrania, do przewidzenia. A gdyby wyniki były negatywne dla Anglii? Tak czy inaczej, Szkocja nie trzymała by niepodległości. Po pierwsze, trzeba przypomnieć kto jest prawdziwym władcą państwa, częścią którego jest Szkocja.

Nawet, gdyby wyniki referendum były by pozytywne dla separatystów ze Szkocji, niepodległość była by iluzją. Dokładnie taka sama jak niepodległość dzisiejszej Kanady.  Problem polega na tym, że głowa Wielkiej Brytanii – królowa Elżbieta II… pozostała by głową „niepodległej” Szkocji. Dokładnie tak samo jak i dziś jest głową Kanady. Nie wiedziałeś?

ap_queen_elizabeth_coronation_dm_120524_wmain

Warto zajrzeć do konstytucji Kanady:

III. WŁADZA WYKONAWCZA
9. Ustanawia się niniejszym, iż rząd i władza wykonawcza w i nad Kanadą nadal przysługuje i przysługiwać będzie Królowej.

IV. WŁADZA USTAWODAWCZA

17. Istnieje jeden Parlament Kanady składający się z Królowej, Izby Wyższej nazwanej Senatem i Izby Gmin.

Głową Państwa Kanada jest nadał królowa Elżbieta II, tak samo jak i Australii. Bateryjki nadał sądzą, że taka tradycja, że tylko na pokaz, żeby nie denerwować starą kobietę. Wystarczy rzut oka na jej uprawnienia, aby się przekonać, że jest ona realną władzą 15 państw.

– Królowa jest głową państwa i reprezentuje państwo w stosunkach międzynarodowych. Jeżeli zamiast niej na spotkanie udaje się Premier Kanady, to tylko dlatego, że go upoważniła do tego.

15. Postanawia się, iż głównodowodzącym lądowych i morskich sił policyjnych oraz lądowych i morskich sił zbrojnych poza Kanadą i w Kanadzie pozostaje Królowa.

– Królowa również jest głową Kościołów anglikańskich

Liberałowie lubią mówić o podziale władzy, a tu widzimy całkowicie odmienny stan – Królowa mianuje i odwołuje ministrów, jak i każdego urzędnika, który w służbie Jej Królewskiej Mości stara się jak może.

Przy czym ona nie musi jako premiera wybierać osobę spośród członków partii, która wygrała wybory. Może wyznaczyć kogo zechce. I tylko zgodnie z obyczajem, a nie literą prawa, Premierzy Wielkiej Brytanii są liderami partii, która wygrała wybory, a ministrowie – zgodnie z jego propozycją.

Ma prawo weto co do każdego prawa przyjętym przez parlament, choć ostatni raz skorzystano z tego w 1707 roku.

Królowa kieruje wszystkimi trzema gałęziami władzy (wykonawczą, sądowniczą i ustawodawczą). Zgodnie z referendum w Szkocji królowa i tak miała zostać głową nowo powstałego państwa.

Bateryjka zada słuszne pytanie, po co w takim razie to wszystko? Anglosasi zawsze byli cwani. Teraz bez wypowiedzenia wojny można oczekiwać takiego samego referendum w każdym innym państwie, które może zagrozić dominacji imperium. Belgia, Hiszpania. Rosja, Chiny. Referendum w Szkocji to taki pokaz „demokracji”, kiedy realna władza i tak pozostanie tam gdzie była, a posłuży dobrym przykładem dla tłumów, którzy będą osłabiać konkurentów.

Reklamy

2 myśli na temat “Szkockie referendum – wyniki nie są ważne

 1. W jednym ze swoich artykułów wspomina Pan, aby nie wierzyć we wszystko co jest napisane( przykład słoika z kałem), a w tym artykule dowołuje się Pan bezpośrednio to dokumentów pisanych. Czy nie jest to sprzeczność?
  Nawołuje Pan do unikania interpretacji świata takiego jakiego go nam podają a jednak w tym wypadku to na tym świecie opiera Pan swoje hipotezy. Przecież ta starsza Pani rzeczywiści nie ma wielkiego wpływu. Czy ma?
  Z całym szacunkiem, pozdrawiam i czekam na więcej artykułów. Filip

  1. Nawołuję też do braku zaufania do mnie.
   Otóź od tego, czy Komorowski stwierdzi – ziemia jest płaska, a Putin – 2+2=4, rzeczywistość się nie zmieni. Opierać się na autorytety jest błędem.

   Nie twierdzę, że słowo pisane jest kłamstwem, lecz że słowo pisane niekoniecznie jest prawdą.

   Odwołuję tu akurat do dokumentu, który jest niepodważalnie prawdziwy i stanowi prawo. Oczywiście można założyć, że królowa Elżbieta II po prostu z tego prawa nie korzysta… Tak samo jak właściciel firmy, aby umotywować pracownika wcale nie musi korzystać z prawa zmiany KAŻDEJ decyzji pracownika. Wystarczy, że dobrze dobrany pracownik WIE, że jego pracodawcą jest właściciel.

   Można nawet zebrać pracowników i zapytać ich o zdanie co myślą albo co sugerują odnośnie dalszych kroków firmy.

   Otóź każdy premier Wielkiej Brytanii co tydzień rusza do królowej Elżbiety II na pogawędkę. Od tej reguły jest tylko jeden wyjątek – nieobecność fizyczna w miejscu pobytu królowej premiera.

   Co do hipotez, to jest złota reguła. Jeżeli pomiędzy hipotezą a faktem jest sprzeczność, to odrzuca się hipotezę, an nie fakty. Jeżeli nie następuje sprzeczność, hipotezę można uznać za odwierciedlającą rzeczywistość.

   Ta starsza Pani skupia władzę kościelną, wykonawczą, sądową oraz ustawodawczą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s