A Gazeta Wyborcza świat widzi po swojemu: Protesty w Hongkongu są inspirowane przez Demokratów na złość Pekinowi

Gazeta Wyborcza drwi z interpretacji wydarzeń w Hongkongu, przedstawionej przez rosyjskie media. Kto ma racje, rosyjska propaganda czy polskie wolne media?

Można by było zignorować artykuł wyśmiewający propagandę przygotowaną dla średnio statystycznego Rosjanina, bo jedyny cel, który postawił przed sobą autor, to przedstawienie głupot, które opowiada telewizja rosyjska. Ale jest jeden szkopuł.

„A Rosja świat widzi po swojemu: Protesty w Hongkongu są inspirowane przez USA na złość Moskwie.”

Zadaje on bowiem słuszne pytanie: Po co?” Będąc pewnym, że czytelnik nie znajdzie odpowiedzi na to pytanie, podkręca swoją argumentacje, dodając, że „Rosyjska telewizja w żadnym wypadku nie mówi natomiast o rzeczywistych przyczynach protestów, czyli próbie ograniczenia demokracji w Hongkongu przez władze w Pekinie.

I właśnie odpowiada na pytanie, które dodał wcześniej. Po co? Bo, zgodnie z tym co pisze autor, protesty w Hongkongu są inspirowane przez Demokratów na złość Pekinowi, który demokratyczny jak wiemy, nie jest. Można oczywiście przyjąć, że ten ruch demokratów jest w interesie całej ludności Chin jako Chińskiej Republiki Ludowej, aby wyzwolić każdego Chińczyka z niewoli kasty rządzącej obecnie w Chinach. Lecz doprowadzenie do władzy w jednym regionie administracyjnym CRL demokratów spowoduje dążenie tego regionu raczej ku Washingtonowi, niż Pekinowi, a więc przeciwko państwowości.

Tak zwany kryzys ukraiński również więcej daje demokratom, niż ludności cywilnej. Nawet jeżeli przyjmiemy, że Euromajdan był od samego początku zrywem studentów, zainspirowanych dokonaniami arabskich rewolucji, nie da się nie zauważyć, że od czasu udanego przewrotu (bo rewolucja jest też przewrotem) stabilność w regionie spada, a zyskują Demokraci.

Wartość euro wobec dolara:

euro_dolar

Może jednak demokraci zadbali o nas, walczących o wolność i wspierających ruch demokratyczny w każdym zakątku świata, nawet jeżeli jest to Irak czy Afganistan?

dolar_zloty

No nie. Wartość naszej waluty spada, a jak wiemy, wymiana gospodarcza Polski z zagranicą odbywa się przez dolara.

Jak spada kurs hrywny od momentu przejęcia przez studentów, organizatorów Euromajdanu, władzy, nie muszę pokazywać.

Natomiast dolar mimo wszystko w tym samym czasie tracił do waluty Chińskiej:

usd_cny

Nie ważne, czy studenci w Hongkongu wierzą, że są inicjatorami walki o wolność – The umbrella revolution, jak to przedstawia „Time”, czy protesty finansowane są przez Demokratów. Ważne jest, że  Demokraci potrafią z tego skorzystać.

Można też porównać tendencje kursów walut w stosunku do dolara:

usd

Importuje się u nas przede wszystkim maszyny, urządzenia i sprzęt transportowy (32,1% wydatków związanych z importem), towary przemysłowe (17,3%) oraz chemikalia i produkty pokrewne (13,9%). Najważniejszymi partnerami handlowymi pod względem importu są Niemcy (21,3% obrotu), Rosja (14%) i Chiny (8,9%). Aby to wszystko kupić, musimy najpierw kupić dolary. Żyjemy więc tak dobrze, jak dobrze potrafimy zarabiać dolary.

I faktycznie, nie był by to interesujący artykuł Gazety, gdyby autor nie próbował zamknąć oczy polskim obywatelom na fakt, że jeżeli w sierpniu kurs USD był 3,02, a dziś 3,34 to oznacza, że aby zarobić tę samą ilość dolarów, musimy dłużej pracować. Aby to mocniej uzmysłowić, wystarczy wyobrazić, że aby kupić to samo co kupiliśmy w 2013 roku, każdy pracujący Polak (coś ponad 15,5 mln osób) będzie musiał uzbierać nie 37 932,90 zł, a całe 42 665,81 zł.

import

Rachunek wystawiony drodzy rodacy, do roboty.

Reklamy

Jedna myśl na temat “A Gazeta Wyborcza świat widzi po swojemu: Protesty w Hongkongu są inspirowane przez Demokratów na złość Pekinowi

  1. WOJNA O PIENIĄDZ trwa,a POLSKA znajduje się we frontowej sytuacji będąc między WSCHODEM A ZACHODEM,tylko jeszcze bardziej globalnie,niż to oceniał Feliks Koneczny.
    W oficjalnej polskiej polityce historycznej nie uwzględnia się ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNEJ STRATEGII GRUPOWEJ.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s