Filtr wiedzy

Stara jak świat anegdota: Cudzoziemiec pyta jak ma dotrzeć do Muzeum Narodowego. Napotkani przechodni patrzą i nic nie mówią. Cudzoziemiec się nie poddaje i dopytuje się we wszystkich znanych mu językach: Do you speak in English? Parlez-vous français? Sprechen Sie Deutsch? Hablas español? Parli italiano? Hvis du taler dansk? Gawarisz po russki?
W odpowiedzi słyszy: Że co? że jak?
Machnął ręką i udał się dalej.

  • Popatrz Haniu, jaki mądry człowiek, tyle języków zna.
  • I co tym osiągnął?

Ogólnie problem zdefiniował jeszcze chiński filozof Po chuj.  Powiedzmy, że ostatecznie się przekonałeś, że John Fitzgerald Kennedy nie został postrzelony przez Lee Harveya Oswalda. Teraz znasz prawdę. I co to ci daje?

W ogóle, wyobraź sobie, że każde ważne zagadnienie omawiane w Internecie nagle znajduje końcowe i bezwarunkowe rozwiązanie. I co dalej? Co to daje?
Trzeba również zauwazyć, że warunki w Internecie dają unikatową możliwość komentowania, aby się wyróźnić i zabłysnąc „oryginalnym zdaniem”.
Przypomina mi się historyjka jak poseł wnosi ustawę, która ma jedno zdanie: „nie kradnij”. Po wstępnym przesłuchaniu ustawa otrzymuje 2 000 poprawek.

I tu płynnie dochodzimy do najważniejszego problemu: jakie zagadnienia są naprawde wazne? Takie, po uzyskaniu odpowiedzi na które mamy jasność „I co tym osiągnął?”

Reklamy

Jedna myśl na temat “Filtr wiedzy

  1. Każde państwo,każdy naród kształtuje swoją politykę historyczną.Narzędziem jest największe osiągnięcie nowożytnej demokracji : RACJONALNA KRYTYKA.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s