Odpowiedź na niezadane pytanie…

Kiedy Niemcy zaczęły obstrzeliwać Londyn pociskami „V2„, Anglicy sfałszowali komunikaty o trafieniach  – podano do wiadomości, że rakiety przelatują i spadają jakieś 10-20 mil za miastem. Niemcy wyprowadziły korekty i mnóstwo kolejnych rakiet nie sięgało już Londynu i spadały do morza.

Reklamy

2 myśli na temat “Odpowiedź na niezadane pytanie…

  1. Ostatnio rozmawiałem na temat Hitlera oraz jego związków z Anglią i usłyszałem wtedy właśnie zarzut ‚ale przecież Niemcy zbombardowali Londyn’ i nie wiedziałem, jak sensownie to wytłumaczyć. Byłbym więc wdzięczny, gdybyś mógł dać jakieś źródło do powyższego wpisu.
    Swoją drogą, wydaje mi się, że w ogólności blog by zyskał, gdybyś dawał więcej źródeł. Na przykład, żeby wesprzeć historię kolonizacji Krymu wystarczyłaby taka oto notka http://www.jta.org/1924/08/23/archive/joint-distribution-committee-appropriates-400000-for-commencing-jewish-colonization-work-in-crimea

  2. To raczej temat na wpis, niż krótki komentarz i odesłanie do jednego, dwóch artykułów.

    Nie da się jednym źródłem przedstawić relacji Hitlera z Anglią i USA. To, że Hitler uważał Anglię za największego sprzymierzeńca pisał nawet w swojej „Mein Kampf” i widać tam wyraźnie „wpływ” anglików na jego światopogląd.

    Podziwiam ogólnie chęci do dyskusji z kimś, dla kogo współpraca z Anglią nie jest możliwa, gdyż „Niemcy zbombardowali Londyn”, bo ci sami ludzie twierdzą, że Stalin współpracował z Hitlerem, a przecież…
    W Matriksie Neo pyta dlatego go bolą oczy i otrzymuje odpowiedź, bo ich nigdy nie używałeś. Tu dyskusja z kimś, kto nigdy nie używał „oczu” jest bezcelowa, ale to też temat na oddzielny wpis.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s