Poznajcie się – dolar, amerykański dolar

Czym jest dolar? Jak działa świat finansów, bardziej przypominająca świat oszustów, niż gospodarkę światową. W kilku zdaniach mi się nie udało opowiedzieć historie budowania imperium „drukarni”, historię tworzenia dolara. Jak większość z was wie, dolar nie ma żadnego pokrycia i jest jednocześnie pokryciem innych światowych walut.

Ale da się to ująć w kilku punktach, bez zbędnych szczegółów:

 1. Pieniądze z czasem ludzie zaczęli wytwarzać z metali szlachetnych. Prawie wszystkie monety były w ten sposób „tłoczone”. Nie ma metali szlachetnych – nie ma pieniędzy. Ilość pieniędzy była ograniczona ilością metalu, z którego były tworzone.
 2. w 1694 roku grupa bankowców przy wsparciu króla Wilhelma III Orańskiego utworzyła Bank Anglii. Było to pierwsze na świecie prywatne centrum emisyjne. Czyli uproszczając grupka ludzi zaczęła emisje pieniądza. Pieniądza papierowego, który jakoby miał pokrycie w złocie. Każdy oczywiście mógł w dowolnej chwili wymienić to na złoto, ale papier był po prostu wygodniejszy i przecież w każdej chwili można było tego dokonać. W praktyce bankowcy zaczęli zwyczajnie oszukiwać drukując więcej pieniędzy niż posiadali złota.
 3. Idea była prosta, więc konkurenci pojawili się dość szybko, a co się robi z konkurencją? Cała późniejsza historia Europy – to walka Banku Anglii i jego właścicieli w celu opanowania świata.
 4. Kiedy USA uzyskały niepodległość, bankowcy utracili kontrolę nad finansami tego państwa. Udało im się go odzyskać w 1913 roku, kiedy prezydent Woodrow Wilson podpisał ustawę powołującą System Rezerwy Federalnej USA (FED). To również jest taki sam prywatny bank emisyjny jak i Bank Anglii. Należący do tych samych osób.
 5. Lecz w tamtych czasach każda waluta była złota. Nie można było bez ograniczeń drukować dolary i funty, taki krok zostałby szybko zauważony. Co robić? Oczywiście, pozbyć się konkurencji, niszcząc inne złote waluty. Zniszczyć gospodarki. I od razu po utworzeniu FED, w 1914 roku rozpoczyna się I Wojna Światowa. Znikają złoty rubel i złota marka niemiecka.
 6. Następnie mieliśmy krótki okres na odbudowania mięsa armatniego (1918-1939) i rozpoczyna się II Wojna Światowa, gdzie w 1944 roku w Hotelu Mount Washington w Bretton Woods w USA odbyła się United Nations Monetary and Financial Conference (znana również jako Konferencja w Bretton Woods). Zostaje powołany do życia tak zwany System z Bretton Woods. Główną światową walutą został dolar FED. Cały światowy handel od tego czasu był w dolarach. W praktyce dolar zastąpił złoto. I o ile każde inne państwo musiało zarobić dolary, aby cokolwiek kupić, to rząd USA musiał pożyczyć od drukarni papieru czyli FED. Oczywiście była składana obietnica, że w każdej chwili dolary można wymieć na złoto.
 7. W 1973 roku USA ogłosiło, że już nie ma takiej możliwości. Pieniądz został towarem. Wysoki poziom życia USA zależał już tylko od popytu na tę walutę. Cały świat kolekcjonuje zielone papiry, wymieniając wyniki swojej pracy na papier. A USA je tylko drukuje (choć obecnie odbywa się druk tylko zniszczonej gotówki)
 8. Kiedy ilość „wydrukowanych” dolarów FED była już dość duża, aby cały przekręt się nie zawalił, został wymyślony pomysł na utylizacje dolarów, czyli USA zaczęło pożyczać dolary. W zamian wydawano Bony skarbowe, zwane treasury security.
 9. Całość tych bonów w rękach innych państw i oznacza dług USA, który dziś wynosi 17 bilionów dolarów.
 10. Oznacza to, że USA wydało na swoje potrzeby o 17 bilionów dolarów więcej niż zarobiło. Dochody budżetu Polski mają wynieść w 2015 roku 297 mld 252 mln 925 tys. zł. Czyli 87,6 miliardów. Cały dochód. W USA deficyt to 1,5 biliona dolarów. My zarabiamy 87,6 miliardów, a oni pożyczają od całego świata 1,5 biliona.
 11. Jak im się udaje drwić z całego świata? Są dwie metody – oszustwo i siła. Pierwsza metoda oparta jest o media, a druga to US Army oraz podręczny piesek, NATO.
 12. Oczywiście reszta „grup przestępczych” również chce urwać przynajmniej część tego, stąd pojawia się ruch, aby oprócz dolara wprowadzić co najmniej juana, euro i ruble.
 13. Znów konkurencja – konkurencja walut i gospodarek. Przy tym USA stracą najwięcej i utrzymają się tylko wtedy, jeżeli ktoś ciągle będzie finansował deficyt budżetu USA. Cały czas będzie kupował dolary oraz bony skarbowe. Państwa sięgną po suwerenność, przestaną opłacać dług USA – zobaczymy jak piramida upada.
 14. Jak osiągnąć stabilny popyt na dolara i bony? Odpowiedź jest prosta – obniżyć zainteresowanie konkurencyjnymi produktami, wprowadzić niestabilność i niepewność. Trzeba oosiągnąć stan, kiedy stabilność będzie tylko w USA.
 15. Wykorzystać można tę samą metodę, dzięki której Dolar osiągnął swoją moc – wojnę. Trzeba tylko znaleźć głupi naród i Hitlera. Ratunek dla dolara – wojna. Lecz wojny nie uda się nakręcić. Więc trzeba co najmniej destabilizować gospodarkę poprzez chaos i rewolucje.

 

Tego właśnie jesteśmy świadkami. Cała reszta to drugorzędy pył. Jak mówią, nic osobistego, to tylko biznes.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s