Czym jest liberalizm?

Na to pytanie jest dość łatwo odpowiedzieć: „liberalizm” to NLPowy synonim „kapitalizmu”. Marks i Engels, Lenin i Stalin – w pewnym momencie panowie byli w stanie udowodnić i przedstawić prawdziwe sedno kapitalizmu przed milionami ludzi. Kapitalizm, czyli przywłaszczenie wyników cudzej pracy jest grabieżą. I z tym trzeba było coś zrobić.

Więc podkradziono słowo „liberalizm” tym, którzy walczyli przeciwko kapitalizmowi za wolność od ucisków.  I tyle. „Nie chcecie kapitalizmu? Chcecie wolności?” – „Macie liberalizm” – te same kajdany, tylko widok z boku.

W ogóle jak zaczynasz rozumieć jak to działa, magia pryska i wszystko staje się krystalicznie jasne i czytelne.

Weźmy na przykład nienaruszalność własności. Bardzo dobra myśl na pierwszy rzut oka. Powszechna jest przecież aprobata przykazania „nie kradnij” we wszystkich kulturach.

Ale co tak naprawdę to oznacza, ta nienaruszalność własności? Jak często bywa, większość myśli o jednym, a oznacza co innego – legalizuje prawo do zawłaszczania przychodu z kapitału.  

Lecz maszyny, rudа it.d. – czyli właściwie kapitał (pieniądze są tylko miarą kapitału) samodzielnie się nie mnożą. Maszyny, rudа it.d – jako surowce – powstają tylko przy użyciu siły roboczej, czyli pracy. Zawłaszczanie własności nie według wykonanej pracy, a według kapitału i stanowi dochód pochodzący z grabieży, dochodu nie z pracy.

Tak „pokój” staje się „wojną”, „nienaruszalność własności” przechodzi w prawo uzyskiwania dochodu nie z pracy – czyli prawa grabieży.
Na tym polega różnica – gra słów ukrywająca istotę.

„Deklaracja praw człowieka?” Podręcznikowy przykład użycia technik NLP. Żaden artykuł nie oznacza tego, jak to „brzmi”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s