Łańcuch śmierci. Czystka 1937 – 1939.

Pisałem już o korelacji między działalnością Johna Rockefellera, Rewolucją w Rosji i działalnością Stalina. Krótkie przypomnienie: Imperium Rosyjskie, a dokładnie mówiąc rodzina Rothschildów jako większościowy udziałowiec ropy z Baku, została głównym konkurentem Rockefellera na rynku naftowym. Pierwszą próbę wejścia do Baku Rockefeller podjął jeszcze pod koniec XIX wieku, lecz bezskutecznie. Drugą w 1902. Lecz cesarz (Cesarz i Samodzierżca Wszechrusi, Król Polski, Wielki Książę Finlandii jakby nie było) mocno powiązany z bankami Rothschildów „kopnął” po raz kolejny Johna. W 1903 wybuchają „niepokoje robotnicze’, o których pisało wydanie poranne „Słowo Polskie” z 28 lipca 1903 roku.

Wydanie poranne "Słowo Polskie" z 28 lipca 1903 roku
Wydanie poranne „Słowo Polskie” z 28 lipca 1903 roku

Nie trzeba dodawać kto finansował inicjatorów, którzy zachęcają do podpalania przede wszystkim wież wiertniczych Rothschildów. Stalin był jednym z organizatorów tych powstań. Z pewnością można wywnioskować, że miał pewne zobowiązania wobec Johna Rockefellera. Przedstawicielem Rockefellera był również Armand Hammer (amerykański przemysłowiec odznaczony orderem Lenina, przez którego odbywały się praktycznie kontakty „dyplomatyczne”). Inne „źródło rewolucji” to amerykański Jacob Henry Schiff i jego „przedstawiciel – Lew Trocki. Odsuwając na bok lata rewolucji, można podsumować, że zwycięstwo rewolucji w Imperium Rosyjskim to przede wszystkim zwycięstwo kapitału amerykańskiego nad europejskim. Rockefeller i jego zespół uzyskali w Rosji po rewolucji bardzo dużo. Rockefeller zorganizował radziecko-amerykańską Komisję Handlu. On i jego ludzie uzyskali koncesje w ZSSR. Niektórzy do dziś myślą, że radziecki rząd skopiował np. amerykańskie Fordy, nie wiedzą, że budowali to amerykańscy inżynierowie i ZIS-101 to nie kopia, tylko produkt licencyjny. Zresztą tak zwana „Architektura stalinowska” de facto jest amerykańską. ale sic!

ZIS-101
ZIS-101

Nawet nałożenie czystek stalinowskich w NKWD ze zmianami na świecie pokazuje, że Stalin, wykorzystując Rockefellera przeciwko europejskiego kapitału Rothschildów, Dreyfusów czy rodziny Nobel i t.d. właściwie właścicieli Imperium Rosyjskiego jako kolonii (gdyż to oni kontrolowali eksport) od razu po śmierci Johna Rockefellera zaczął niszczyć agentów Johna w NKWD.

Zapowiedź „czystek” – 21 maja 1937 roku, kiedy starzec był już w złym stanie. Śmierć Johna Rockefellera – 23 maja 1937.

Co wynika z powyższego?
Mówiąc o rewolucji w Rosji zamiast biadolić o ideologii i t.d. należy zwracać uwagę na walkę konkurencyjna na terytorium Rosji i źródłami finansowania tych czy innych grup. Zdecydowanie większą wagę ma informacja kto, kiedy, ile i po co komu przekazał. Gdyż należy szukać odpowiedzi na pytanie Quid Prodest?

Zmiana rozkładu sił 1937 – 1939 w NKWD i Armii Czerwonej to też zmiany odpowiednich „nastroi” europejskich 1939-1945 i tu raz na zawsze należy przestać myśleć kategoriami „państw”, tylko personaliów, bo uważam, że Stalin znał z imienia i nazwiska Pana/Panią „Imperium Brytyjskie” lub kartele warunkujące rozwoj III Rzeszy.

Biorąc pod uwagę mocny wkład w procesie „wyparcia” biznesu europejskiego z Baku, zabójstwo Kirowa (Pierwszy sekretarz KC Komunistycznej Partii Azerbejdańskiej SRR), które wielu bajkopisarzy historyków uważa, że było zlecone przez Stalina i zorganizowane przez NKWD, należy uznać za jeden z bardzo ważnych elementów tej walki na górze.

Rodzina Nobel kontrolowała wewnętrzny rynek Imperium rosyjskiego, Rothschildowie zewnętrzne przepływy. Próba konkurowania z Rothschildami się nie powiodła. Lecz mimo tego Rothschildowie „wycofali się” z Rosji w 1912 roku sprzedając swoje udziały koncernowi Royal Dutch Shell. Henri Deterding – holenderski finansista, założyciel koncernu Royal Dutch Petroleum Company był powiązany z Aleksanderеem Izraelem Łazariewiczem Helphandеem, ps. Parvus. ( inicjator i organizator przejazdu Lenina ze Szwajcarii do Rosji), finansował plan ataku na ZSSR z 1927 roku, miał kontakty z marszałkiem Francji, Field Marshałem Wielkiej Brytanii i Marszałkiem Polski Ferdinandem Fochem.

Chase opened a representative office in Moscow in 1973
Chase opened a representative office in Moscow in 1973

Proces ponownie „ruszył” dokładnie trzy tygodnie po tym, jak Sekretarzem Generalnym KPZR został Jurij Andropow. Starczyło 3 tygodni, aby JPMorgan Chase Rockefellera otworzył swoje przedstawicielstwo w Moskwie przy placu czerwonym w 1973. Aby zrozumieć symbolikę tych wydarzeń, wystarczy sobie uzmysłowić, że ambasada Francji znajduje się przy starej drodze, którą uciekał Napoleon z Moskwy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s