Demokracja prawie się nie różni od autorytaryzmu.

Czego tak zwani „nie bateryjki” nie chcą zrozumieć, to faktu, że demokracja prawie się nie różni od autorytaryzmu. W obu przypadkach, lider (w państwie autorytarnym), albo dwaj lub trzej przywódcy (w „demokratycznym” kraju) są reprezentantami interesów elity i przez nią „wypromowani”. Jedyną różnicą jest to, że w demokracji ludzie mogą raz na cztery lata zagrać w Lotto i wyciągnąć z bębna piłkę-kandydata. A kiedy elita nie może sobie pozwolić tej loterii – przede wszystkim z powodu braku spełniających jej wymogi przedstawicieli publicznych – mamy do czynienia z autorytaryzmem.

Reklamy

2 myśli na temat “Demokracja prawie się nie różni od autorytaryzmu.

  1. Jak się okazuje mamy różne rodzaje demokracji.
    W Polsce aktualnie doświadczamy „demokrację partyjniacką”.Dalej na Wschód mamy do czynienia z „demokracją oligarchiczną”.
    KŁAMSTWO okazało się być czynnikiem stanowiącym o rozwoju intelektualnym człowieka.Sztuka kłamstwa stała się podstawą skuteczności w demokratycznym systemie.

    1. Trzeba odróżnić kłamstwo od samooszukiwania się. Wszędzie władze sprawuje elita. W Polsce nie ma elit, są pachołki. Dalej na wschód (pomijając Białoruś i Ukrainę), mamy miejscową, co nie oznacza narodową elitę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s