Zabójstwo w Charlie Hebdo, Paryż

  1. Każda religia to niewiedza, obskurantyzm i sposób kontroli nieświadomych mas. Tu nie ma wyjątków. Niemniej jednak, taka jest prawda, dla wielu ludzi – ciemnych, chorych na głowę – jakkolwiek to nie nazwij, religijność powoduje szanowanie symboli religijnych. Trzeba też zawsze pamiętać, że każda flaga to tylko kawałek materiału. Tym nie mniej ludzie umierają za flagę. Dlatego np. podcieranie się flagą Rzeczypospolitej Polskiej to obraza wszystkich obywateli.
  2. Dlatego w tej sytuacji nie wolno bronić ani zabójców dziennikarzy, ani „wolności słowa”, która zezwala na obrazę czci ludzi. W tej historii nie ma strony, która ma racje. Dziennikarze dostali za swoje, nie wolno otwarcie pluć w twarz miliardowi ludzi. Miejmy nadzieje, że zabójcy również zostaną ukarani.
Reklamy

3 myśli na temat “Zabójstwo w Charlie Hebdo, Paryż

    1. Wszystkie głupoty tego świata opierają się na wierze w konstrukcję językowe oraz symbole: filozofii, mitologii i religii. Tak było zawsze, ponieważ zawsze jest duża liczba idiotów, którzy nie potrafią lub nie chcą oderwać się od zrozumiałego dla nich systemu symboli i spojrzeć na świat wprost, bez pośredników.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s