Legalizm

Legalizm to mit dla idiotów. Prawo międzynarodowe opierało się do niedawna na parytecie sił. To, że mamy XXI wiek nie zmienia faktu, że od czasu udomowieniu konia prawo stanowił najpotężniejszy.

Zwycięzców się nie sądzi.

Zwycięzców się nie sądzi, bo z założenia nie ma komu. USA zaatakowały Irak nie dlatego, że prawo międzynarodowe zawiodło, a dlatego, że nie ma siły, która by wyegzekwowała taki ruch.

Parytet sił (stabilny) jet możliwy przy dwóch statusach:

  1. najpotężniejsza elita, która podporządkowuje resztę i zostawia lokalną elitę tylko tam, gdzie koszt jej unicestwienia jest wyższy niż pozostawienie w relacji senior – wasal.
  2. „Trójca Święta”  – gdzie „Ojciec” to najpotężniejsza elita, „Syn” druga co do potęgi oraz „Duch Święty„.  Święty dlatego, że równoważny parytet sił. Ojciec nie jest w stanie zdominować Syna, gdyż Syn wraz z Duchem Świętym są potężniejsi od Ojca, a zarazem Duch Święty nie jest zainteresowany w upadku Syna, gdyż po tym zostanie sam na sam z Ojcem.

Dziś mamy USA wraz z wasalami (w tym Polską), Chiny oraz Rosję. Trzeba patrzeć na świat takim jakim jest i im dalej od  „demokracji” rozumianej jako władza ludu i legalizmu, tym bliżej prawdy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s