Wola narodu.

Czy wola narodu ma znaczenie? Czy zapytany dziś obywatel świadomie wyraża wolę? Należy bronić jego woli, nawet jeżeli jest ona nam nie po drodze? Czy separatysta to wróg i powinien być przyrównany do terrorysty , a świat powinien wesprzeć antyterrorystyczną operacje po likwidacji separatyzmu?

Czy przeprowadzenie referendum na Krymie jest nielegalne, a więc i zdanie narodu się nie liczy, bo były przeprowadzone przy obecności cudzych wojsk?

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco, to najwyższy czas być konsekwentnym i popierać Putina w jego odbudowie ZSSR.

Ostatni referendum, gdzie zapytano obywateli ZSSR czy chcą nadał mieszkać w jednym państwie 76,4% głosujących odpowiedziało się za zachowaniem ZSSR. Putin tylko realizuje wole narodu?

Soviet_Union_referendum,_1991

Wkrótce minie 24 lata od tej daty, kiedy zdanie 148 574 606 (76,4% głosujących) osób zostało wtarte w podłogę i zignorowane. To niezaprzeczalny fakt, że naród to owce i nawet jeżeli najpierw 1665 delegatów z 1816 obecnych głosuje za utrzymanie ZSSR, następnie zdecydowana większość obywateli głosuje za, to i tak elita dokonuje rozbioru., bo taką podjęła decyzje. To i odróżnia elitę od nie-elity, kiedy ktoś podejmuje decyzje i może wprowadzić je w życie wbrew większości – zdecydowanej większości.

Problemem nie jest Putin czy Kaddafi, czy Saddam czy inny „dyktator”. Problemem jest elita, która wbrew większości jest w stanie narzucić niekorzystny większości układ i podmienić wolny rynek kapitalizmem, kiedy ta większość nie widzi różnicy. Kapitalizm to nie wolny rynek, a wolny rynek to nie kapitalizm.  Reprezentanci tych republik „zdemontowali” ZSSR wbrew tym „niebieskim”.

1991

 

W 1991 roku terytorium ZSSR zamieszkiwało ~293 miliony. Z pewnością kiedy „totalitarne imperium zła” rozpadło, należy się oczekiwać zwiększenie dobrobytu i dynamiki wzrostu ludności. W 1959 roku ZSSR zamieszkiwało 208 827 000, w 1989  – 285 743 000. Wzrost o 37%.

Dziś te same terytoria zamieszkuje tylko o 1% osób więcej po 24 latach wolności.

wzrost

Tam gdzie Zachód inwestuje w demokracje jakoś przestają się płodzić? Albo może XXI wiek to inna mentalność?

Albo pod wielkie hasła demokracji i samostanowienia się narodów i niepodległości wobec imperium usunięto zbędnego konkurenta?
usa

Wola narodu i prawo międzynarodowe to wola elity i prawo elity – jeżeli elita woli zamiast niezależności, dobrobytu ludności i samoograniczenia nieco mniej niezależności, pasuje jej stan bycia wasalem, który jednak już nie musi się samoograniczać – tak zrobi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s