Krym. Droga do ojczyzny

Rosja wyjawia niektóre szczegóły operacji dotyczącej przejęcia półwyspu Krymskiego sprzed roku. Pomijając naturalną chęć zneutralizowania w opinii publicznej wartości dodatniej płynącej z przedstawianych tez warto zwrócić na kilka rzeczy uwagę.

Zorganizowana grupa przestępcza ustami Putina Rosja daje do zrozumienia innej zorganizowanej grupie przestępczej z wielkimi tradycjami Anglosasom, że jest to ICH terytorium i są gotowi do wojny jądrowej poświęceń. Putin powtarza pytanie, które zadał „telefonującym”: wy o co chcecie tam walczyć, wiecie? A my wiemy.

Krym to być albo nie być Rosji. Daje też wyraźny sygnał oglądającym, że to właśnie Krym miał być miejscem starcia, dlatego Rosja rozmieściła tam system rakietowy ochrony wybrzeża K-300P Bastion, który skutecznie zniechęcił amerykański amerykański niszczyciel rakietowy USS Donald Cook do zbliżenia. Zrobiła to otwarcie, aby było widać z kosmosu.

K-300P Bastion

http://player.vgtrk.com/iframe/video/id/1188898/start_zoom/true/showZoomBtn/false/sid/russiatv/?acc_video_id=episode_id/1180834/video_id/1147633/brand_id/59195

Można oczywiście wylewać argumenty o prawach człowieka, racji tej czy innej strony lub obstawać przy „propagandzie” czy ukrywanej prawdzie – ale obudziliśmy się rok temu w sytuacji, w której przyparto do muru faceta trzymającego granat w ręku w ciasnej windzie.

Jedyne miejsce, gdzie została użyta broń, to baza ukraińska baza NATOTeodozji. W ręce Rosjan trafiły dokumenty potwierdzające, że jedną z ról jednostki miała być naprowadzanie lotnictwa NATO na jakieś cele.

Film jest obowiązkowy dla każdego, kto wielbi „rewolucje oddolne”, bo jasno pokazuje co może ludność, jeżeli za plecami nie ma potężnej organizacji i finansowania. Ale kiedy to się pojawia…to i prezydenta 40 milionowego kraju zmienia grupa 50 tyś. dobrze zorganizowanych ludzi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s