Komorowski na Westerplatte mówił o „nazistowskiej agresji”

Jesteśmy świadkami ponownego przepisywania historii i dlatego jest to warty uwagi temat, aby samodzielnie zobaczyć, jak poprzez wszelkiego rodzaju manipulacje i wypowiedzi tymczasowych autorytetów zmienia się ocena wydarzeń.

Wybuch wojny poprzedziła i umożliwiła współpraca dwóch totalitaryzmów: hitlerowskiego i stalinowskiego.Symbolem tej współpracy jest umowa z sierpnia 1939 roku, w Polsce zwana umową Ribbentrop-Mołotow, na świecie znana jako umowa Hitler-Stalin. Tutaj na Westerplatte polski żołnierz rozpoczął walkę, którą ręka w rękę z alianckimi sojusznikami toczył do samego końca wojny na Zachodzie, na Wschodzie i w Afryce od 1939 do maja 1945 roku” – mówił prezydent.

Dziś już można z dużym prawdopodobieństwem określić jakiej historii będą się uczyły nasze dzieci. Dwa totalitaryzmy, nazizm i komunizm, chcąc podzielić Europę, zaatakowały wolną Polskę i ta, wraz z odwiecznymi sojusznikami twardo walczyła do samego końca. Niestety Nazizm to europejskość w czystej postaci. Druga wojna światowa to bezpośrednia kontynuacja wojen w koloniach w XIX wieku pomiędzy europejskimi mocarstwami i późniejszą Wielką Wojną, zwaną dziś I Wojną Światową.

Tak samo jak i podczas IWŚ, Hitler po uzyskaniu partnerów w postaci Japonii i Włoch, wybierał się do Indii, aby pokonać i usunąć dominacje Wielkiej Brytanii. II Wojna Światowa to konflikt wewnątrz europejskich oraz amerykańskich elit za rynku zbytu.

W ramach odstępnego Wielka Brytania chciała przekierować go na wschód, czemu i posłużył układ monachijski, oddający Niemcom część Czechosłowacji. Dziś Zachód płynnie przerzuca uwagę z tego punktu startowego na mniej ważną i znaczącą umowę o nieagresji pomiędzy ZSSR a Niemcami.

Takie postępowanie zachęcało Hitlera w poprowadzeniu ataku na wschód zamiast iść w kierunku Indii, aby obalić dominacje Anglii. W tym celu Anglicy podłączyli Polaków, aby odblokować drogę na wschód (poprzez demontaż łańcucha wokół Niemiec) i jednocześnie trzymać Hitlera w szachu, zagrażając jego kampanii Indyjskiej.

Podział_Czechosłowacji_(1938)
1 – zajęty przez Rzeszę Kraj Sudecki 2 – tereny zajęte przez Węgry 3 – Ukraina Karpacka (nadana autonomia, później węgierska) 4 – Zaolzie zajęte przez II RP 5 – późniejszy Protektorat Czech i Moraw 6 – późniejsza Słowacja

Kiedy Stalinowi udało się odkupić od Niemiec na niedługi czas i zagwarantować neutralność, Hitler jasno wyznaczył kierunek swojej kampanii –  kontynuował swój plan próbując usunąć zagrożenie ze strony Polski. Zdrada naszej własnej elity doprowadziła do propozycji ze strony Hitlera pokoju, w ramach których Polska miała utracić wschodnią część terytorium, która miała zostać „Niepodległą Ukrainą” pod protekcją Niemiec. Ten plan, sprzed 76 lat właśnie się zrealizował. No ale przecież, My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. 17 września już nie było czego zbierać po II RP. Nienawidzimy Stalina, bo ten, w odróżnieniu od naszej rządzącej elity nie uciekł z kraju i nie opuścił Moskwy kiedy ta była wprost zagrożona przez Niemcy. 3/4 Niemieckich dywizji poległo w bezpośrednim starciu z ZSSR.

Historycy wysilają się na wszystkie możliwe sposoby, aby tak prosty fakt – niepozostawienie dowodzenia wydać za brutalne zachcianki Stalina, a zdradziecką ucieczkę całej elity z Polski za strategiczne posunięcie.

Obywatele Rzeczypospolitej! Nocy dzisiejszej odwieczny wróg nasz rozpoczął działania zaczepne wobec Państwa Polskiego, co stwierdzam wobec Boga i Historii. W tej chwili dziejowej zwracam się do wszystkich obywateli państwa w głębokim przeświadczeniu, że cały naród w obronie swojej wolności, niepodległości i honoru skupi się dookoła Wodza Naczelnego i sił zbrojnych oraz da godną odpowiedź napastnikowi, jak to się już nieraz działo w historii stosunków polsko-niemieckich. Cały naród polski, błogosławiony przez Boga, w walce o swoją świętą i słuszną sprawę, zjednoczony z armią, pójdzie ramię przy ramieniu do boju i pełnego zwycięstwa.

Odwieczny wróg.

Jesteśmy świadkami kolejnego zwycięstwa Polaków w obronie interesów anglosaskiej cywilizacji. Zachód daje nam część zwycięstwa: …polski żołnierz rozpoczął walkę, którą ręka w rękę z alianckimi sojusznikami toczył do samego końca wojny na Zachodzie, na Wschodzie i w Afryce od 1939 do maja 1945 roku.

Warto jednak pamiętać, że front zachodni (z pominięciem udawanej walki od 3 września 1939 do 31 października 1940 – tak zwana „dziwna wojna”) to walka zachodu nie przeciw hitlerowskim Niemcom, tylko przeciwko ZSSR.

Odtworzenie frontu w Normandii, następnie wyzwolenie przez aliantów Francji, marsz przez kraje Beneluksu to wojna przeciwko ZSSR, bo ten przekroczył linię Curzona i wzmacniał się. Stąd i Operacja Unthinkable (z ang. „Operacja Nie Do Pomyślenia”) – brytyjski plan ataku na ZSRR. Stąd i „okupacja” ZSSR Polski, bo to jedyna możliwość obronna ZSSR przed tym atakiem. Stąd i „komunizm” w Polsce, bo to jedyna możliwość utrzymania „przyjaznego” rządu, bo, jak stwierdził Stalin w rozmowie „z Zachodem” – wróg zawsze przechodził do Rosji poprzez Polskę, a to było możliwe tylko i wyłącznie dlatego, że Polska była słaba.

Można do tego różnie podchodzić, bo jednocześnie ten sam zachód akcentuje nasz udział w zagładzie żydów. Tym nie mniej czas uczyć się nowej historii. Zostało tylko zamienić liczne groby radzieckich żołnierzy na Ukraińców lub liczne oddziały aliancie.

Reklamy

2 myśli na temat “Komorowski na Westerplatte mówił o „nazistowskiej agresji”

    1. „…Stalin nie wiedział jeszcze, jak potoczą się losy bitwy. Jeden
      z oficerów wojsk lotniczych widział go, jak siedział za biurkiem i powtarzał: Co robić? ” – artukuł napisany dla totalnych debili, nie posiadających podstaw logiki, nie mówiąc o dokumentach dostępnych online w archiwach.

      Prosiłem „amatorów” tu nie włazić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s