O faszyzmie i komunizmie

Przecież to proste:

Komunizm stwierdza, że wszyscy ludzie od urodzenia są równi i jedyną rzeczą, która sprawia, że są nierówni jest to, że niektórzy z nas stają się złodziejami i popełniają inne przestępstwa. Co więcej, komuniści twierdzą, że wyzysk człowieka przez człowieka jest formą kradzieży, a religia – forma oszustwa. W związku z tym, komunizm, ograniczając, a nawet niszcząc przestępców i ich wspólników, chroni uczciwych ludzi.

Nazizm stwierdza, że osoba należąca do wyższej rasy ma prawo okraść, zabić i wykorzystywać tych, którzy do „wyższej” rasy nie należą, bo naziści zabijali ludzi „ras niższych”. W tym samym czasie faszyzm broni jedność złodziei i okradzionych „tej samej rasy.”

Tak więc, tylko absolutny łajdak czy kompletny idiota może utożsamiać faszyzm i komunizm.

 

Reklamy

2 myśli na temat “O faszyzmie i komunizmie

 1. Ludzkość nie dojrzała do tego by stworzyć jakikolwiek system „tysiącletniej szczęśliwości”. Cechy człowieka jako jednostki i jako grupy to nieumożliwiają.
  Oba te systemy były nieudaną próbą. Dla mnie to dwa końce tego samego kija. Choćby tylko jeden uczciwy obywatel miał zginąć za poglądy, to znaczy,że coś nie tak.
  Po wojnie Polacy spie…li na zachód, mimo że mieli u siebie komunistyczny raj dla robotników. Jechali do Niemiec, a nie ZSRR. Woleli wyzysk kapitalistów, niż dobroć komuny.

  1. Choćby tylko jeden uczciwy obywatel miał zginąć za poglądy, to znaczy,że coś nie tak.</>
   To naiwność osób, które nigdy nie musiały podejmować strategicznych decyzji.
   Po wojnie Polacy spie…li na zachód, mimo że mieli u siebie komunistyczny raj dla robotników. </>
   Polska była pod sankcjami, musiała odbudować całą gospodarkę, 80% mieszkań, bez kredytów. To, że idioci tego nie rozumieli lub woleli pójść na gotowe…
   Jechali do Niemiec, a nie ZSRR. Woleli wyzysk kapitalistów, niż dobroć komuny.
   ZSSR było wrogiem przez całą IIRP, III Rzeszę, nie dziwota… tu trzeba było pracować. Tym nie mniej to ZSSR 16 lat po wojnie wysłało człowieka w kosmos, a nie Niemcy i nawet USA było drugie. Wyprodukowanie broni jądrowej kosztowało ZSSR drugie tyle co cała II WŚ.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s