Głupota ludzi

polega na wierze, że ktoś sięgnął po władze w ich interesie. I w ich (cudzym) interesie zupełnie bez walki ją oddaje, gratulując następcy.  Jeżeli ty możesz tylko raz na 5 lat wrzucić do pudła kartkę papieru i opluć telewizor, kiedy się nie zgadzasz z decyzją elity co do wyboru reprezentanta, to uwierzyć, że ten kto ma i możliwość i środki do wypromowania swoich reprezentantów, którzy co roku będą decydowali o do wydatkach rzędu  350 mld zł pozostawia to losowi i wyborowi zbiorowisku debili, to wybacz, jesteś jednym z tych oszołomów, za pomocą których jedna część elity jest w stanie zyskać kosztem innej jej części.
Ale niepokoi mnie logika tych, którzy zakładają, że inny kandydat (alternatywny?) jednak będzie je „lepiej” reprezentował. Ale dlaczego?

Wyobraźmy, że na kolejnych wyborach do włądzy się dostanie jakaś grupa rewolucjonistów. I jak, wszyscy co do jednego będą dbali o zwykłych kowalskich? Dlaczego? A następne, trzecie z kolei, czwarte pokolenie?

Bo ludzie nadzorują władze? Jak? Na portalach pisząc komentarze? Przestępczość nazywana jest zorganizowana, bo ją ktoś zorganizował. I zorganizował wcale nie w interesie „żołnierzy”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s