Władza jaka jest

W związku ze zmianą na stanowisku „reprezentanta narodu” niektórzy zaczęli już opisywać co ten „nowy” uczyni, żeby im się żyło lepiej. Ta wiara w dobrego króla powala, stąd też warto sobie uzmysłowić prostą analogię.

Po pierwsze, istnieje prosta analogia pomiędzy formami przymusu, a rodzajami przestępstw.

  1. Przymus fizyczny – to jest bandytyzm.
  2. Przymus gospodarczy – mniej jawny niż przemoc fizyczna – czyli kradzież: ludzie po prostu nie widzą, kiedy są okradani.
  3. Przymus psychologiczny – czyli oszustwo. Ofierze „mąci się w głowie” tak, aby dobrowolnie oddała oszustowi pieniądze.

Oczywiście wszystko to występuje równolegle. Podział na niewolnictwo, kapitalizm czy komunizm nie pozwala dostrzec prostej analogii.

Niewolnictwo oraz cała prehistoria to świat bandytyzmu, oparty o bezpośredni fizyczny przymus. Gospodarcze i psychiczne aspekty były wtórne. Daniny, niewolnictwo – nie ma niczego z arsenału przymusu gospodarczego. Bardzo mało również metod przymusu psychologicznego.

Kapitalizm to świat przede wszystkim oparty o kradzież opartą na przymusie gospodarczym. Dlaczego przymusie? Gdyż pracujący (a to zdecydowana większość każdego społeczeństwa) nie może odmówić pracy oraz nie może rozpocząć własnego biznesu, gdyż nie posiada (i nie jest w stanie „uzbierać”) kapitału założycielskiego. Przy czym rola przymusu fizycznego maleje, rola przymusu psychologicznego rośnie.

Mówią, że pierwszy milion trzeba ukraść. Gdyż ukraść drugi legalnie pozwala ten pierwszy.

Kapitalizm pozwala przywłaszczać zysk w oparciu o kapitał, czyli poprzez ukryty mechanizm przywłaszczenia wyników cudzej pracy. To świat złodziei.

Feudalizm nie jest samodzielnym ustrojem społeczno-politycznym, gdyż był on etapem przejściowym pomiędzy bandytyzmem, a układem złodziei. Tu znajdziemy i oznaki bandytyzmu, chociażby prawo pierwszej nocy jak i przymus gospodarczy w postaci tej czy innej zależności od pana.
Pozostaje trzecia forma przymusu – psychologiczna. Bardziej do określenia ustroju pasuje nie kapitalizm, tylko „oszustwizm”. Zrozumienie powyższego przede wszystkim pomaga przy tym, że główną metodą bogacenia się jest kradzież, przy której ludzie „dobrowolnie” oddają swoją własność złodziejom. Swindler, czyli oszust jest „bohaterem”.

Swindleryzm to ustrój przyszłości. Dla każdej osoby będzie można stworzyć „matryce”, o czym on może „decydować samodzielnie”, jak korzystniej mu oddać pieniądze oszustom i uzasadnić to, że „tak trzeba” lub wmówić, że to jego świadoma decyzja i ” jest on najmądrzejszy…”

To, czego jesteśmy dziś świadkami, podobnie do feudalizmu, to etap przejściowy – demokratyczny konsumpcjonizm. Czyli układ, przy którym mit demokratyczny „pracuje” na to, aby ludzie „myśleli”, że oni samodzielnie i dobrowolnie „wybierają swoich przedstawicieli”, a konsumpcjonizm, aby zapracowane pieniądze wydawać na zupełnie zbędne rzeczy. W tym celu działa potężna ilość instytutów – od mody po konsumpcję statusową.

Lecz przyszłość świata to właśnie układ oszustów, którzy zalegalizowali już sposoby oszustwa społeczeństwa i zwykły zjadacz ma do wyboru – dawać się oszukiwać lub pracować na oszustów w celu podtrzymania układu. I jak podczas niemieckiej okupacji 39-45  – ten, kto współpracuje, żyje na zdecydowanie lepszym poziomie od tych, którzy nie współpracują, już nie wspominając o tych, którzy działają lub wspierają ruch oporu. Zdecydowana różnica jest taka, że wcześniej naocznie było widać, gdzie wróg a gdzie swój, to dziś wróg jest wspierany przez rzeszę nieświadomych działaczy demokratycznych.

Stąd i całkowita likwidacja osiągnięcia komunistów – marginalizacja wiary i demontaż instytutu kościoła. Powrót i „promocja” wiary oraz kościoła. Religia to sprawdzona przez wieki metoda oszustwa, która wraz z nowoczesnymi dostępnymi środkami, coraz gorszym poziomem edukacji, mediów i sieci społecznościowych będą fundamentem nowego ustroju.

Efekty takiego postępowania widać dziś gołym okiem.

Nie ma żadnego problemu z punktu widzenia dostępnych środków i możliwości, aby za pomocą edukacji, mediów i blogerów, wmówić ludziom cokolwiek będzie potrzebne – od tego, że żyją przy komunizmie aż po objawienie Chrystusa.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s