Ukraina, wojny ciąg dalszy.

2 września 1990 roku Naddniestrze ogłosiło deklarację niepodległości jako Naddniestrzańska Republika Mołdawska (Pridnestrovskaia Moldavskaia Respublica, w skrócie PMR) ze stolicą w Tyraspolu…

18 marca 2014, po tym jak samozwańcza, nieuznawana międzynarodowo Republika Krymu zdecydowała o wstąpieniu do Federacji Rosyjskiej, parlament Naddniestrza zwrócił się z taką samą prośbą do parlamentu rosyjskiego.

21 maja Ukraina wypowiedziała międzyrządowe porozumienie z Rosją z 1995 roku o współpracy wojskowej i tranzycie wojskowym do Naddniestrza.

30 maja Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oficjalnie przedstawił w Odessie nowego szefa administracji obwodu, Micheila Saakaszwilego, który w 2008 roku nie zawahał się użyć wojsk, aby zaatakować siły pokojowe, składające się z wojsk rosyjskich.

Saakaszwili: ukraińscy żołnierze „są w stanie zająć nawet całą Rosję”.

 

Będąc gubernatorem obwodu odeskiego ma teraz szansę zaimponować Zachodowi rozpoczynając kolejną wojnę.

 

Rosja de facto w szachu – cokolwiek nie zrób, tracisz:

 • pozwalając na prowokacje lub zabijanie kontyngentu wojskowego traci na wizerunku
 • broniąc się musi dostarczać wsparcia przez terytorium Ukrainy i zaangażować się w wojnę „oficjalnie” – straci na wizerunku i pewnie będzie musiała zastosować veto w ONZ.

Merkel potwierdziła swoją ocenę działań rosyjskich 10 maja w obecności prezydenta Władimira Putina w Moskwie, dodając, że rosyjska aneksja była „przestępcza„.

mccain_grozi

 

Hitler nie zdecydował się użyć gazów bojowych. Zachód stawia, że Putin nie zdecyduje się użyć broni jądrowej. „Koalicja” wyzwolonych spod radzieckiej agresji zajmie się europejską Rosją ( o czym już pisałem). Państwo Islamskie wejdzie jak nóż w masło przez Kaukaz i dalej przy wsparciu 16,4 mln muzułmanów (11,6% populacji rosyjskiej) oddzieli część europejską od Syberii, gdzie Rosja nie jest w stanie stawiać czoła potencjalnej Chińskiej agresji.

Zachód, jak w przypadku Syrii, zabierze „agresorowi” arsenał jądrowy i powiesi Putina.

Będzie spokój na Polsko-chińskiej granicy?

 

Reklamy

2 myśli na temat “Ukraina, wojny ciąg dalszy.

  1. jaki interes maja USA w tym zeby rozpetac konflikt
   W zbudowaniu wokół Chin naturalnego muru, który zablokuje Chiny i odetnie od zasobów naturalnych Azji Zachodniej oraz Afryki.
   w ktorym Chinczycy dostaja Syberie za darmo?
   Konflikt Rosja-Chiny to raczej nie za darmo. W efekcie powstanie europeska Moskowia oraz słaba Rosyjska Republika na Dalekim Wschodzie.
   Chiny w oczach Zachodu będą już „oficjalnie” agresorem.
   Zamiast tanich zasobów naturalnych z Azji Zachodniej oraz Afryki Chiny dostaną dość drogie zasoby z Syberii i to odwlecze i zmniejszy konflikt na tle zasobów na sto, a może i więcej lat.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s