Bogaci się bogacą kosztem ubogich.

Bardzo często, jak i wśród komentujących tu, pojawia się całkowite niezrozumienie dlaczego np. Szwajcarzy czy Luksemburczycy żyją lepiej niż Polacy. Naiwniacy interpretują to jako osiągnięcia demokracji, w tym demokracji bezpośredniej lub zalet „wolnego” rynku wobec gospodarki planowej.

Można znaleźć wiarygodne, jak np. prace Duńczyków, dane porównywające poziom życia większej części amerykanów i obywateli ZSSR w roku 1980, aby się przekonać, że w Związku Radzieckim w 1980 100% populacji żyło się lepiej niż 80% populacji USA nawet teraz , ale gorzej niż żyło się 10% ludności USA nawet w 1900 roku. Można powiedzieć, że w krajach socjalistycznych ludzie żyli lepiej niż 80% ludności świata kapitalistycznego, ale gorzej niż 10% najbogatszych krajów kapitalistycznych.

Głupio porównywać Koreę Południową i Północną, Kubę i inne kraje Ameryki Środkowej, ZSSR i USA, NRD i RFN bez analizy zasobów, jakie były wpompowane sztucznie w gospodarki „drugich” połówek przy jednoczesnej blokadzie gospodarczej krajów socjalistycznych.

I prawidłowe pytanie, które powinieneś sobie zadać, brzmi: czyim kosztem 20% krajów kapitalistycznych (tak zwany „złoty miliard”) żyje lepiej niż pozostały świat, włączając kraje socjalistyczne?

Odpowiedź jest znana od dawna i jest tożsama z odpowiedzią, dlaczego w krajach kapitalistycznych są żebracy, których nie ma przy socjalizmie i są miliarderzy, których przy socjalizmie też nie ma: gdyż Bogaci się bogacą kosztem ubogich.

W kraje kapitalistyczne USA, które przez II Wojnę Światową nie tylko poradzili sobie z kryzysem początku lat 30-ch XX wieku, ale i dwukrotnie zwiększyły PKB w przeciągu 4 lat, wpompowały potężne inwestycje, kiedy ZSSR nie miał możliwości nie tylko wpompowywać inwestycje w inne kraje bloku wschodniego – to jeszcze musiał odbudować prawie całą europejską część po niszczącej wojnie.

W odróżnieniu od bateryjek, cywilizacja zachodnia bardzo dobrze zdaje sobie z tego sprawę, że żyje kosztem m.in. Afryki i dlatego musi utrzymywać bardzo małą część własnych bateryjek na dobrym poziomie, bo właśnie tym uzasadnia od lat szerzenie „demokracji”, co w istocie jest agresją wobec ubogich.

Reklamy

2 myśli na temat “Bogaci się bogacą kosztem ubogich.

    1. Mamy kapitalizm, więc przedstawiciele „władzy” prezentują interesy kapitału. Korwin, proponuje taki bandytyzm czysty kapitalizm, kiedy owce są sam na sam z wilkami, grasującymi w okolicy od pokoleń.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s