Chiny 2025 lub hermetyzacja

Rozwijając odpowiedź na ostatni komentarz, warto pamiętać o tym, że w 2016 roku zostanie uruchomiony kolejny 5-cio letni plan gospodarczy Chin.  Plan przewiduje rozwój przemysłu high-tech jak i zwiększenie dochodu na jednego mieszkańca. Co to oznacza? 

Tyle, że Chiny w bardzo szybkim tempie będą się przerzucać z rynku zewnętrznego na rynek wewnętrzny.  Jedyny problem dziś to niskie możliwości finansowe, ale można je zwiększyć po prostu drukując pieniądze. To nie spowoduje inflacji, gdyż zwiększony popyt zostanie zrównoważony potężną podażą. W końcu dziś świat zachodni już nie posiada prawie produkcji przemysłowej i kiedy chińska produkcja zawróci, zostanie z dużą ilością nikomu niepotrzebnej papierowej waluty.

Wystarczy, że eksport chiński wtedy będzie już tylko za jedynie poprawną walutę – Chiński Yuan (Oficjalna nazwa chińskiej waluty brzmi „renminbi” co oznacza dosłownie „waluta ludzi”.)

To jest bardzo potężny cios dla zachodniej cywilizacji, która już dziś realizuje plan „hermetyzacji Chin„.

Aby odpowiedzieć na pytanie dlaczego Ukraina, wystarczy sobie uzmysłowić, że dziś największym producentem ropy naftowej i gazu są Stany Zjednoczone.

najwięksi-producencie-gazu-ziemnego-na-świecie

Europa natomiast jest bardzo dużym importerem gazu. Z kolei Gazprom jest największym dostawcą tego surowca.

gazocic485gi-rosja

65% tego surowca Rosjanie transportują przez Ukrainę. Od roku 1991 rząd USA wydał „na demokrację” na Ukrainie 5 miliardów dolarów i w efekcie rękoma tępego narodu doprowadził niezbyt demokratycznymi metodami do prawie całkowitej porażki rosyjskiej polityki surowcowej na zachodzie wystawiając Rosję jako agresora.

 

gaz3

Wyeliminowanie Gazpromu daje spore możliwości eksportowe amerykanom i ma jeszcze dwa strategiczne plusy – Rosja została zmuszona do sprzedaży gazu Chinom, a Europa bardziej uzależnia się od Amerykanów.

Rok temu rozpoczęła się budowa gazociągu Siła Syberii z Rosji do Chin. Dwa gazociągi będą dostarczać do Chin po 30-40 mld m sześc. gazu rocznie.

Jaką korzyść mają Anglosascy potentaci w tym, aby gaz z Rosji zamiast do Europy trafiał do Chin? Chiny są uzależnione od surowców i niestety własnych brakuje. To zmusza Chiny do rozglądania się i konkurowania z zachodem w Afryce, Ameryce Łacińskiej oraz budowania od nowa dawnej drogi handlowej łączącej Chiny z Europą i Bliskim Wschodem.

Jedwabny szlak również będzie wspierany przez Rosję i Indie. Aby do tego nie doszło, amerykanie uruchomili projekt pod wdzięczną nazwą ISIS.

W ten sposób blokują projekt „Jedwabny szlak”, przecinają komunikacje pomiędzy Rosję a Indiami, blokują Chiny.

Świat zachodni zabiegał o „partnerstwo” Rosji i wszystko wskazuje, że to się nie udało. Rosja raczej zdaje sobie sprawę, że współdziałając z Zachodem przeciwko Chinom ma szanse w efekcie zostać sam na sam z tym właśnie Zachodem, co będzie skutkowało „końcem historii”.

Współpraca z kolei z Chinami wygląda zdecydowanie lepiej dla samej Rosji. Po pierwsze,  w efekcie Chiny mogą dostać dostęp do zasobów naturalnych w Afryce i Azji Zachodniej, przede wszystkim w Iraku i krajach Zatoki Perskiej, a Rosja Europę Zachodnią. Współpraca pomiędzy Indiami, Rosją i Chinami wydaje się być bardzo ciężka ze względu na mocne podziały i w zderzeniu z dominującą rolą Anglosasów wśród zachodniej cywilizacji, stawia w gorszej sytuacji „lidera”.

Zachód pozytywnie patrzy na ambicje Chińskie przy włączaniu Syberii w sferę swoich wpływów, bo przy potencjalnej blokadzie dostaw surowców z  Bliskiego Wschodu, Chiny jak i Japonia w 1941 roku, będą zmuszone do sięgnięcia po niezbędne surowce, a zachodnia cywilizacja otrzyma wymarzony „Atak na Pearl Harbor II”.

Rozmieszczenie baz wojskowych na Dalekim Wschodzie obecnej Rosji już nie będzie agresją, tylko wyzwoleniem. W ten sposób amerykanie zamkną ostatecznie Chiny i uniemożliwią dalszą ekspansje.

Inicjatywa Europy Wschodniej będzie sama się likwidowała poprzez nierozwiązywalny konflikt Polski, Ukrainy i „Moskowii”. Każde Państwo po 30-40 mln osób będzie chciało dominować, co uspokoi ten region w jego ambicjach budowania konkurencji dla Anglosasów.

ISIS z kolei utemperuje Indię, Moskowię i jeżeli uda się dojść do Afganistanu, zablokuje Chiny.

Aby to osiągnąć, Zachód musi doprowadzić do rozpadu Rosji. W ten sposób będzie łatwiej i taniej kontrolować te obszary i wspólnie nastawiać przeciwko Chinom.

Popatrz wtedy na mapę Chin:

Chiny 2025

Na północnym zachodzie „Moskowia”, na Zachodzie ISIS, na południe Indie, dalej na wschód Wietnam, Indonezja przy wsparciu Australii. Wschód i Północny wschód – Tajwan, Japonia, Korea i amerykańskie bazy wojskowe na Dalekim Wschodzie.

Amerykanie będą walczyć o Tajwan do ostatniego Tajwańczyka, Japończyka czy polaka, aby nie „wypuścić” Chiny do morza.

Cel zachodu jest prosty – zbudowanie wokół Chin walczących ze sobą (aby tak jak Niemcy XX wieku nie połączyły siły przeciwko Zachodowi) państw, a jednocześnie dających się kontrolować poprzez występowanie Anglosasów w postaci sędziego.

Przy takim układzie w każdej chwili można się zdecydować na zmniejszenie ludności na ziemi i stworzenia z Eurazji i Afryki „demoludu” pracującego na zachodnią cywilizacje, która w tej sytuacji nie będzie zmuszona do wykorzystania swojego arsenału jądrowego i po unicestwieniu cywilizacji Eurazji będzie już nie do pokonania.

Oczywiście to jeden z wielu możliwych scenariuszy, ale wydaje się być najbardziej optymalny z punktu widzenia cywilizacji zamieszkującej wyspy.

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s