Małżeństwa homoseksualne legalne we wszystkich stanach USA

Jakiekolwiek by międzynarodowe stowarzyszenie psychiatrów nie twierdziło inaczej, każda zdrowa psychicznie osoba wie, że homoseksualizm jest parafilią, czyli zaburzeniem preferencji seksualnych na równi z ekshibicjonizmem, pedofilią, kazirodztwem, bestialstwem i innymi patologiami seksualnymi.

Jedyne pytanie, które można kierować do psychiatrów: czy tę patologię można wyleczyć czy nie.

Stosunek społeczeństwa do patologii powinien być zawsze taki sam. Społeczeństwo powinno ogradzać wpływ każdej patologia zachowań, w tym seksualnych, do bezpiecznego dla społeczeństwa, maksimum.

Jasne, że zakaz prowadzenia samochodów będzie dotyczył alkoholików, a nie homoseksualistów. Lecz zakaz propagandy alkoholizmu i homoseksualizmu być powinien i nie powinno się dopuszczać alkoholików i homoseksualistów do edukacji, gdyż każda z grup powoduje poszerzenie się własnych patologii.

 

Dlaczego na zachodzie jest to akceptowalne? Gdyż pojęcia małżeństwo a rodzina są to jakościowo różne rzeczy.

Z historycznego punktu widzenia (podejście mocno promowane w PRL) małżeństwo było sposobem na tworzenie rodziny, komórki społecznej, której celem jest reprodukcja społeczeństwa poprzez urodzenie i wychowanie potomstwa. Rodzina tym samym ma charakter zasadniczo biologiczny.

Tym nie mniej zachodni punkt widzenia na małżeństwa ma inny charakter.  Jest to przede wszystkim umowa handlowa w sprawie podziału odpowiedzialności i własności, która z kolei jest całkowicie niezależna od biologii.

Z praktycznego punktu widzenia na zachodzie strony małżeństwa to „osoby prawne”, a nie kobieta i mężczyzna. Stąd całe nieporozumienie pomiędzy zachodem a wschodem i nasze niebyt dobre podejście do rozdzielności majątkowej w małżeństwie.

Z tego punktu widzenia celem „zachodniego” małżeństwa jak w przypadku spółki z o.o. jest osiągnięcie zysku, a celem małżeństwa według polskiej mentalności jest podtrzymywanie życia.

I nie ma żadnych wątpliwości, że depersonalizacja i formalizacja związków – to naturalny trend w społeczeństwie kapitalistycznym, bo nie ma niczego ważniejszego od prawa własności.

Oczywiście, homoseksualizm jest chorobą psychiczną. Oczywiście, choroba psychiczna nie jest podstawą do kary. Ale choroba psychiczna jest wystarczającą podstawą do ochrony społeczeństwa od osób z zaburzeniami preferencji seksualnych.

Decyzję Sądu Najwyższego skomentował prezydent Barack Obama, pisząc na Twitterze, że to „wielki krok w stronę równości”:

W pierwszej reakcji po decyzji Sądu Najwyższego prezydent USA wypowiedział zdanie, które dziś cytują wszystkie zachodnie media: „Love is love”, miłość to miłość.

„Love is love”. Oprócz tego jeszcze są inne schorzenia psychiczne.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s