Przy okazji, o pochodzeniu życia

Ponieważ niektórzy panowie uważają, że kwestia pochodzenia życia z pewnością doprowadzi do Bożej Opatrzności, polecam zapoznać się z twórczością konferencji na ten temat

To, gdyby ktoś nie był w temacie, odnośnie tych bredni:

brednie

O pochodzeniu religii już napisałem i w tej serii temat domkniemy. A o pochodzeniu życia, cóż, (badania nad tym, według nieuków są skazane na jałowość), są już na tyle zaawansowane, aby mieć pewność, że rozwiązanie zostanie opracowane. Bez wątpienia. Ale oczywiście lepiej wierzyć pseudo autorytetom.

Jeden z ważnych wniosków – termodynamika materii organicznej (zmierzona termodynamika!) pokazuje, że pochodzenie życia nie wymaga energii i, zgodnie z oczekiwaniami, to wynik czysto entropicznego procesu (coś w rodzaju zasięgu w kryształach, w tym, w ciekłych kryształach). Ten ciekawy wynik pokazuje, że życie powinno bardzo szybko (w skali geologicznej, oczywiście) pojawiać się wszędzie tam, gdzie istnieją warunki do występowania węglowodorów, szczególnie aminokwasów.

Ale to tak, jako dodatek do jałowej rozmowy wierzących. Tak więc problem zostanie rozwiązany bez żadnych wątpliwości. Na razie niestety tym problemem zajmuje się garstka ludzi, a na jego rozwiązanie wydawane jest mniej zasobów i pieniędzy, niż na nowy wygląd opakowania do papieru toaletowego. Bo z papieru są pieniądze, z wierzących są pieniądze i łatwiej nimi się zarządza. A ten problem… jakby to ująć, zmniejsza populacje baranów w stadzie pasterzy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s