Religia a Nauka – Pentakwark

Wierzący nie odróżniają wiary od naukowego podejścia. Wszystko mają prosto. Wyjrzał przez okno – ziemia jest płaska. Australijczycy chodzą do góry nogami? – A jak sikają i srają? – Życie istnieje? – „Bóg stworzył …” Ale nauka wymaga dowodów, wiedzy i czasu. Nauka wymaga dowodów. W 1964 opisano, że takie cząstki powinny istnieć? To nic, nie można w to wierzyć. Parę dni temu dostarczono dowody.

Naukowcy z CERN potwierdzili przypuszczenia sprzed 50 lat. To ponad 50 lat badań.

penta

I już nie hipotetyczna cząstka. To jest sedno nauki – najpierw wskazanie atrybutów Pentaquark i wskazanie takich cząstek, które odpowiadają takiemu obiektowi, który posiada wcześniej wskazane cechy.

“Studying its properties may allow us to understand better how ordinary matter, the protons and neutrons from which we’re all made, is constituted,” says Wilkinson.

Nie ważne jakie autorytety mieli Murray Gell Mann iGeorge Zweig. Ważne, czy da się to udowodnić. Po 50 latach eksperymentów to się udało. A wierzący nadał nie są w stanie wskazać takiego obiektu, który by posiadał cechy przypisywane Bogu. A, przepraszam, superman Bóg im się objawił.

1

Reklamy

2 myśli na temat “Religia a Nauka – Pentakwark

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s