Teoria lalek

Ostatnio ten blog ma napływ wszelkiego rodzaju antyspiskowych gigantów, ale to da się przeżyć (jak i proporsjonalnej przewagi osób wierzących na tym blogu). Lecz oprócz bateryjek „walą” tu zupełnie odklejeni od rzeczywistości wielbiciele wszelkiego rodzaju chemicznych śladów na niebie (Chemtrails), czy reptylianie. PRzy okazji tego pomyślałem, że warto się podzielić teorią lalek.

 • A więc władza. Anonimizacja władzy jest nie tylko kuszącą teorią, ale ma praktyczne zalety. Albowiem niepowodzenie związane z błędnymi decyzjami władzy jest przenoszone na „lalki”.
 • Praktyka stosowania nie jest nowa i wzmiankę odnajdziemy w starożytnej tradycji judaistycznej. Społeczność projektowała swoje winy na kozła. Według Talmudu, traktatu Joma 39a.67b, zabierano kozła nad skalne urwisko i następnie spychano kozła ofiarnego w przepaść.Działo się to w święto Jom Kipur. W przenośni, kozioł ofiarny oznacza człowieka, którego obarczono winą za niepowodzenie w celu ukrycia prawdziwej przyczyny. Bardzo często jest obiektem zbiorowej agresji całej grupy społęcznej.
 • Równolegle, anonimizacja władzy była dokonywana poprzez przypisanie cech jednostek przeważnie samoświadomych – woli, do sił wyższych lub przedmiotom.
 • Idole to obiekty materialne, Bogowie w swoim rodzaju. Początkowo był to naturalne przedmioty, kamienie, słońce, rzeki czy zwierzęta.
 • Niewolnik zgodnie z definicją Arystotelesa, to gadający przedmiot. Przedmiot możę być idolem, więc niewolnik może być idolem. Zatem ludzie mogą czcić sługę, nadając boską moc niewolnikowi.
 • Częściowo problem braku kanału komunikacyjnego pomiędzy przedmiotem – idolem, a ludem rozwiązywano poprzez wyrocznie.
 • Ostatecznie problem anonimizacja władzy rozwiązano podczas stworzenia mediów i elita, będąca z założenia elitą bandycką, otrzymała możliwość dowolnego kreowania gadających idoli-lalki, któym przypisywano siłę władzy
 • Lalki jednocześnie pełniły rolę idoli i kozłów ofiarnych – czyli pseudowładzą a zarazem zwierzęciem, kozłem ofiarnym, który odpowiada za błędy władzy.
 • Legitymizacja lalek to niezbędny proces sprawdzenia przydatności zawodowej i uznania przez bateryjki za idoli – patrz Andrzej Duda i projekt ws. wieku emerytalnego
 • Demokracja i wybory przez bateryjki spośród wybranych przed przez elitę, kandydatów z późniejszą ich zamianą – to proces legitymizacji nowych lalek-idoli i spychanie kozła ofiarnego w przepaść – patrz Komorowski

Tak prawdziwa włądza – elita „bajeruje” bateryjki. Tu pomijam na razie problem sił a pieniądza i naturalnego procesu walki wewnatrz elitarnej.

LE FER ET L’OR

— Tout est à moi, car je l’achète
Et je paye en deniers comptants,
Disait l’Or élevant la tête,
— Tout beau, dit le fer, je t’arrête;
Tout est à moi, car je le prends.

Niektórzy uważają, że lista najbogatszych, publikowana przez Forbs, to wskazanie przez elitę na samych siebie. Nie moi drodzy – anomizacja władzy to cecha charakterna Europy i szerzej tak zwanego Zachodu od 300 lat.
Czy jakakolwiek elita może bronić interesy bateryjek – ludu?

Odpowiedź brzmi tak, jeśli interesy frajerów są zbieżne z interesami elity. Ale błędem jest twierdzenie, że elita dba o interesy bateryjek.
Każde albowiem działanie to konsumcja zawsze ograniczonych zasobów, niech nawet czasowych. Dlatego działanie w warunkach obojętności obiektywnie przeczy interesom elity. Jedyne pytanie, któe pozostaje to: Czy ktoś będzie działał w interesie kogoś obcego wbrew sobie? Takie działanie jest możliwe przy ocenie ryzyk i poziomu strat bez względu na interes bateryjek. Oczywiście jeżeli straty związane z działaniem kończącym się zyskiem bateryjek są znacznie mniejsze średnich strat bez dbania o interes bateryjek – to takie działanie jest możliwe, ale mało prawdopodobne.

Świadoma bateryjka po prostu nie przejmuje się zyskiem/stratą konkretnej części elity, nawet jeżeli znajduje się w sferze wpływów tej konkretnej grupy. Świadoma bateryjka unika „linii, wzdłuż której następuje wzajemne przemieszczanie się elit”.

Reklamy

8 myśli na temat “Teoria lalek

 1. „Legitymizacja lalek to niezbędny proces sprawdzenia przydatności zawodowej i uznania przez bateryjki za idoli – patrz Andrzej Duda i projekt ws. wieku emerytalnego
  Demokracja i wybory przez bateryjki spośród wybranych przed przez elitę, kandydatów z późniejszą ich zamianą – to proces legitymizacji nowych lalek-idoli i spychanie kozła ofiarnego w przepaść – patrz Komorowski”
  Może zamiast szerzyć ruską propagandę podasz jakiś przykład vide Putin? Ruski trollu.

  1. To dlaczego na to do dziś nie odpowiedziałeś?

   Na tym blogu jest wystarczająco dużo wiedzy, aby dojść do prawidłowej odpowiedzi samemu. Samemu, gdyż to daje pewność, że nikt cię nie okłamał. Bateryjki natomiast nie przychodzą po wiedzę, ich rajcuje krytyka i udowadnianie innym swojej wyższości. Jako, że nie dysponujecie wiedzą, o logice nawet nie słyszeliście, dochodzicie zawsze do tych samych wniosków – „może boisz się krytyki?”

   Odpowiedzi na pytanie były zadowalające, więc nie widzę sensu tematu wałkować – nie nająłem się edukować każdego.

   Podobne wypowiedzi do tej, cytuję: Chyba, że założymy, iż kredytów nie będzie trzeba spłacać, ale to niemożliwe w normalnych okolicznościach. pokazują, że sporo brakuje do podstaw.

   I ponownie, co, według ciebie, oznacza „wysoki” kredyt i proszę o konkretną definicje, a nie mętną odpowiedź „decydują warunki na rynku” czy „rynek ostatecznie decyduje”.

   A jeśli ci się moja lista Forbsa nie podoba, to może w końcu zamiast krytykować sam wymienisz parę osób, które uważasz za elitę?
   Czym jest elita? To hest najpotężniejsza część społeczeństwa. Czy Bill Gates, posiadając udziały w Microsofcie jest najpotężniejszy? A może Bettencourt może zdecydować zaatakować Irak?

   Rodziny DuPont, Kennedy , Rockefellerów , Rothschildów nigdzie się nie podziały, a dysponują Tryliardami. Microsoft, Intel, IBM to są ich własność.

   1. „Na tym blogu jest wystarczająco dużo wiedzy, aby dojść do prawidłowej odpowiedzi samemu.”
    Jasne. Bo sam jej nie potrafisz wskazać, więc uciekasz się do tego typu zagrywek.
    „Bateryjki natomiast nie przychodzą po wiedzę, ich rajcuje krytyka i udowadnianie innym swojej wyższości.”
    Mam o tobie identyczne zdanie.
    „Czym jest elita? To jest najpotężniejsza część społeczeństwa.”
    Mnie pytałeś o konkretnych ludzi, a sam walisz ogólnikami, bo sam nie wiesz kogo konkretnie należałoby określić elitą według twojej własnej definicji.
    „Rodziny Rockefellerów , Rothschildów.”
    Czyli bankierzy na których postawiłem nacisk. Co oczywiście nie przeszkadzało ci opluć mnie mimo, że masz takie samo zdanie, a listę Forbsa przytoczyłem przykładowo zaznaczając, że mniej więcej odpowiada elicie, a nie, że dokładnie. Jak jest dokładnie ty również nie wiesz.
    „Rodziny DuPont, Kennedy , Rockefellerów , Rothschildów nigdzie się nie podziały, a dysponują Tryliardami.” czyli wskazujesz na właścicieli kapitału tak samo jak ja.
    „A kto twoim zdaniem może zadecydować o zaatakowaniu Iraku?”
    A twoim zdaniem kto? Poproszę o konkretne imię i nazwisko.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s