Debata zaciekawiła?

Pomyśl lepiej nad tym czy w starożytnym Rzymie bogaci mieszkańcy mieli gorzej niż dziś Rockefellerowie czy Rothschildowie? Wcale nie. Cóż, oprócz złota, diamentów, marmuru i zamiast woźnic u obecnej elity są samoloty czy iPady… I co z tego? Wyjaśnij mi po co jest postęp, ta cała nieprzerwanie żrąca, pijąca i  przekształcająca zasoby naturalne w gówno, biomasa?

153875_konie_woznica_powoz_zima

Roboty to już nasza rzeczywistość. Naukowców i inżynierów na świecie niech będzie kilka milionów. A co z resztą 7 miliardów ludzi? Cóż, niech nawet są niezbędni do nadzoru za robotami przy wydobyciu i przeróbki złota, diamentów, itp – dziesięć milionów.  Stan przyzwoitego imperium starożytnego.

2012546-3x2-940x627

A pozostali są po co? Jakie jest uzasadnienie w utrzymywaniu nadmiaru biomasy? – Nie jest ona potrzebna nawet w celu lotu na Marsa, wszak nie siłą ludzką rakiety są napędzane.

Tak naprawdę to jest jedyne warte uwagi pytanie: dziś ludzie elicie po co są? Nie potrzebują? – Zostaną zniszczeni. Dotychczas takiej sztucznej możliwości nie było – dziś jest.

130514-N-FU443-025 ATLANTIC OCEAN (May 14, 2013) Sailors move an X-47B Unmanned Combat Air System (UCAS) demonstrator onto an aircraft elevator aboard the aircraft carrier USS George H.W. Bush (CVN 77). George H.W. Bush is scheduled to be the first aircraft carrier to catapult launch an unmanned aircraft from its flight deck. (U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 2nd Class Timothy Walter/Released)

Reklamy

Jedna myśl na temat “Debata zaciekawiła?

  1. „po co jest (…) ta cała nieprzerwanie żrąca, pijąca i przekształcająca zasoby naturalne w gówno, biomasa?”
    Po to, żeby tworzyć takie blogi jak powyższy…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s