Czego obywatel nie wie o elicie.

Elita każdego kraju, podstawą istnienia i pragnieniem jest osobiste wzbogacenie się i nieograniczona konsumpcja, jest w istocie swojej przestępczym gangiem bandytów, złodziei i oszustów. Tylko głębokie uświadomienie i rozumienie tej zasady daje możliwość właściwie zrozumieć bieg i wydarzenia w historii, teraźniejszość i przyszłość.

Każde społeczeństwo samoczynnie stwarza elitę, która zgodnie z prawem mocniejszego jest ponad prawem. Taкą elitę powstrzymuje w równowadze od samowoli tylko obiektywne okoliczności: wewnętrzna stabilność społeczeństwa, a tym samym kontrola nad niezadowoloną większością przez mniejszość oraz (w rozwiniętych elitach) wewnątrzelitarna równowagi sił. Stąd bezpośrednio wynika, że naród nie wybiera władzę w postaci prezydentów, premierów czy składu sejmu czy senatu – nikt nie będzie ryzykował oddawania tryliardowych przepływów pieniężnych w ręce przypadku. To są najemni pracownicy elit i doskonale wiedzą, na kogo pracują, a więc żadna „władza” nie działa w interesie społeczeństwa, narodu, który jakoby ją wybrał. Jeżeli widzimy przyjęcie władzy przez PIS, to właściwie obserwujemy wewnątrz elitarną ugodę w celu utrzymania status quo i wybory czy naruszenia praw konstytucyjnych nie ma tu żadnego znaczenia. Wybory mają jakieś znaczenie personalne dla kandydatów, ale dla narodu jest to bezsensowny rytuał, magiczny akt, nie bardziej użyteczny niż zapalanie świec czy podlenia się do postaci literackiej.

Każda elita, czy to dla kaprysu, czy z ideologicznego puntu widzenia, ograniczająca swoją konsumpcje na rzecz nie-elitarnych warstw w kolejnym pokoleniu (czy fizycznym czy administracyjnym) ulega degeneracji ze względu na to, że powściągliwość i moralność ewolucyjnie przegrywa rozpuście i bezprawiu. Tu bezpośrednim przykładem jest elita PRL czy na większą skalę, elita ZSSR.

Abstract-creative-picture-powerful-energy_1920x1080

Lew Trocki w 1917 roku pisząc o ruchu bolszewików przewidział dwa możliwe scenariusze, albo coraz silniejsza biurokracja obali nowe formy własności i pogrąży kraj z powrotem do kapitalizmu, albo… i właśnie tego byliśmy świadkami podczas tak zwanej transformacji, kiedy wczorajsi komuniści zdemontowali socjalizm i nawrócili się do „wolnego rynku”, gdzie wygrywa ten, kto dysponuje największym kapitałem.

holocaust-memorials-1

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s