Pytanie do wierzących

Ponoć 80% odwiedzających to osoby wierzące, a więc można się spodziewać licznych odpowiedzi. Ja głęboko tego nie rozumiem – co przyciąga w XXI wieku ludzi w ogóle do religii, a do katolicyzmu w szczególności?
W końcu, naprawdę zrozumieć, jak to wszystko działa jest nieporównywalnie bardziej interesujące niż tylko „wierzyć”. Idziesz ulicą i wiesz jak zbudowane jest drzewo, jak odparowanie wody do atmosfery napędza wodę przez kilkadziesiąt metrów w górę od korzeni do korony lub naciskasz na pilocie przycisk „On”  i wiesz jak powstaje obraz na ekranie telewizora, jak działają tranzystory, jak obraz jest przesyłany na duże odległości. Widzisz samolot i wiesz, jaka siła podnosi ten ogromny, ciężki „budynek” w powietrze, wiesz, jak poprzez dźwięk narysować mapę dna morskiego, patrząc w niebo i jednym okiem obejmujesz setki miliardów galaktyk, każda z setek miliardów gwiazd i rozumiesz naturę ich światła, zasady, według których wokół gwiazd tworzą się planety …
Ogólnie czy można porównać uczucie WIEDZY – sprawdzonej i udowodnionej – ze ślepą wiarą w bajki przerażonych, dzikich i przestraszonych ludzi sprzed tysięcy lat? – Dlaczego wierzycie? Nie rozumiem. Nie rozumiem.
Świat wiedzy jest jasny i wesoły. Zdobywanie wiedzy jest najlepszą rozrywką na świecie. Jedyna gra warta gry. Świat to zatoka Radości.
Wiesz, możesz przewidzieć, możesz przewidzieć, możesz wybrać z dostępnych wariantów najlepsze, najbezpieczniejsze jutro.
Reklamy

4 myśli na temat “Pytanie do wierzących

    1. EBM nie opiera się nigdy na wierze. Ten, kto chce efektywnie się wyleczyć, a nie boi się lekarzy, korzysta z leków, które działają i efekty których są przewidywalne. Do tego placebo nie powinno mieć negatywnych konsekwencji. Kościół to nie placebo. To organizacja oszustów . wiara jest zbędna, wystarczy wiedza i praktyka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s