Grzegorz Braun. Monarchista i bojownik o prawdę

O monarchistach powiem tak. Wydaje mi się, że dziś monarchistą można być tylko przez chęc popisywania się. Wulgarne, trywialnie głupie. Innego sensu w tym nie ma. RZeczywiste problemy leżą gdzie indziej.

A co jest ważne? Tylko jeden fundamentalny podział osób na złodziei i nie złodziei. Próbować zbratać złodziei i nie złodziei oznacza pracować dla złodziei. Wszystko co jednoczy nie złodzieje – to dobro, wszystko, co rozdziela nie-złodziei – zło.

A poza tym jego idee są śmieszne.

Reklamy

Jedna myśl na temat “Grzegorz Braun. Monarchista i bojownik o prawdę

 1. ZŁODZIEJSTWO to tylko jeden z elementów społecznej patologii,a tym samym nie może być wykładnikiem podziału społeczeństwa.
  Grzegorz Braun mówiąc o monarchii ma na uwadze KRÓLESTWO BOŻE z królem w postaci JEZUSA CHRYSTUSA.Chrześcijaństwo bazuje na antycznej kulturze Grecji,która została rozprowadzona za sprawą prawa rzymskiego.Ma swoją historię RELIGIA ANTYCZNA,która została opisana przez Tadeusza Zielińskiego w skład której wchodzą następujące tomy :
  I.Religia starożytnej Grecji.
  II.Religia hellenizmu.
  III.Hellenizm a judaizm
  IV.Religia Rzeczpospolitej Rzymskiej.
  V.Religia Cesarstwa Rzymskiego
  które wieńczy : Chrześcijaństwo antyczne z tezami autora :
  Polski badacz antyku Tadeusz Zieliński w liście rozwodowym opisanym w HELLENIZM A JUDAIZM,jako tom III RELIGIE ŚWIATA ANTYCZNEGO takie zamieścił tezy,swoiste wyznanie wiary :
  I.Badania naukowe pochodzenia religii tak samo ,jak i badania naukowe pochodzenia życia,są z góry skazane na jałowość ignoramus et ignorabimu.
  II.Jak nie może zrozumieć sztuki antycznej człowiek,pozbawiony poczucia artystycznego,tak samo nie zrozumie antycznej religii ten komu brak uczucia religijnego.
  III.Zapal w sercu swoim jasną pochodnię uczucia religijnego,ale zostaw w domu mdły kaganek wyznaniowości,jeśli chcesz ,żeby świątynia religii antycznej pokazała swoje cuda.
  IV.Bóg się objawił w Pięknie,Prawdzie i w Dobru i doskonała jest tylko ta religia,która uwzględnia wszystkie te trzy objawienia w ich całości.
  V.Szczytem dążeń religijnych ludzkości jest chrześcijaństwo w swej najbardziej rozwiniętej postaci.
  VI.RELIGIA ANTYCZNA jest właściwym STARYM TESTAMENTEM tego chrześcijaństwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s