Bezwarunkowy dochód podstawowy. Głupi i głupszy

Bezwarunkowy dochód podstawowy (BDP) – socjalno-polityczny model finansów publicznych zakładający, że każdy obywatel, niezależnie od swojej sytuacji materialnej, otrzymuje od państwa jednakową, określoną ustawowo, kwotę pieniędzy, za którą nie jest wymagane jakiekolwiek świadczenie wzajemne (płatność transferowa). Dochód ten, bez innych form zarobku czy pomocy społecznej, zapewniałby możliwość minimum egzystencji. Idea ta miała zapewnić każdemu członkowi społeczeństwa pieniężny udział w całkowitym dochodzie tego społeczeństwa, bez sprawdzania jego potrzeb.

Finlandia przygotowuje program BDP. Szwajcarzy planują referendum w czerwcu 2016. Planowane dochody na rodzinę – 5 800 EUR. Kalisz promuje to w Polsce.

Jaki to postęp. Panowie nie bardzo chcą wspominać, że bezpłatna medycyna, przedszkola, szkoły i uniwersytety, prawie nieodpłatne teatry i muzea, kluby dla dzieci, fantastycznie tanie książki, etc. to była codzienność PRL. Nikt jednak tego nie doceniał, bo miał niby za darmo. Samo przyszło. A co jak wiemy łatwo przyszło, to…

Zachód jest mądrzejszy. Nic nie daje,a by nie było to zauważalnie. Da 5 800 Euro. W pieniądzu. Większość przepije, przepali, a temu co potrzebuje na operacje zabranie. Każda metoda przy kryzysie nadprodukcji jest dobra, więc pieniądze zaczynają dosłownie rozrzucać z helikoptera. Bierz i kupuj.

Mamy taki wzrost wydajności pracy, że aby zapewnić popyta każdego już nie trzeba, aby każdy pracował. Wszystko zgodnie z pracami Marksa. Komunizm ograniczony kwotą BDP.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s