Kolejny krok: Nadija Sawczenko

Jakiś czas temu pisałem, że w Europie zbiera się antyrosyjska koalicja, która w niedługiej przyszłości stanie się pięścią wystarczającą, aby ostatecznie podporządkować Rosję zachodowi. Właśnie pojawił się kolejny element w układance.

Wtedy, kiedy o tym pisałem, sądziłem jednak, że mamy czas, może do 2025 roku, może nieco wcześniej. Ale widać Rosja cofa się i rozwala w zbyt wolnym tempie. Nieplanowo wolnym.

82 miliony osób to liczba ludności, na którą realnie może liczyć Rosja obecnie.

„Nagle” wypromowana Nadija Sawczenko to może nie Hitler z jego determinacją, ale dość agresywnie nastawiona osoba, może jednak jeszcze nie polityk, ale kto wie…

Dzisiaj Poroszenko zaproponował Nadiji spotkać z liderami UE. Staję się oczywistym, że nikt, kto ma władze nie zaproponuje potencjalnej konkurencji taka promocje, a więc mamy reżysera z wielkiej R. Kto jest Przewodniczącym Rady Europejskiej?

Polska, Ukraina, Finlandia, Norwegia, Szwecja, Estonia, Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja, Rumunia, Mołdowa, Węgry, Bułgaria to razem 165 mln ludzi. Plus ostatnio Turcja, a to kolejne prawie 75 mln osób i flota czarnomorska.

Nadija to dobry kandydat na inicjatora konfliktu na półwyspie Krymskim. Dalej europejska wspólnota zrobi swoje. Wszsytko idzie ku temu, aby zmusić Rosję do uderzenia jądrowego jako pierwszą. I wtedy w oczach zachodu Putin stanie się gorszy od Hitlera i można będzie bez konsekwencji dla samego świata anglosaskiego poświęcić wolne kraje wschodniej Europy dla dobra sprawy.

Rosja co prawda namierzyła czuły punkt Europy, uderzając swoją propagandą w fakt, że Europa jest okupowana. Widać to po ruchach amerykanów, którzy nagle zaczęli walczyć z siatką rosyjskich szpiegów w Europie. Strategia jednak jest nieco końca właściwa, gdyż Europa, okupowana czy nie, nie jest niewolnikiem Stanów, lecz tylko wasalem. A to nieco inne stosunki i słowna groźba użycia ataku jądrowego przeciwko państwom, które montują lub zamontowali tarczę antyrakietową „psuje” tę strategię i pcha Europę mocniej w ręce suzerena. Trzeba też pamiętać, że oprócz baz wojskowych amerykanie kontrolują drogi dostaw surowców i trzymają Europę w szachu.

A więc w bardzo krótkiej perspektywie zobaczymy nowy „Memento Gleiwitz et Tonkin”. Zmusić do ataku to bardzo skuteczna i od dawna stosowana strategia Anglosasów. Gorzej, że jesteśmy tu mięsem.

 

Reklamy

Jedna myśl na temat “Kolejny krok: Nadija Sawczenko

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s