Wojna jako terapia szokowa, a i tak bateryjki wszystko odbudują…

Na Łotwie i w Polsce pojawiają się wojska NATOwskie.  27 maja rozpoczęły się szkolenia wojskowe Swift Response oraz Saber Strike. Sądząc po charakterze ćwiczeń, Pentagon ćwiczy taktykę błyskawicznego ataku z późniejsza okupacją terytorium. 

Jak możemy się dowiedzieć z informacji o ćwiczeniach:

Saber Strike is a long-standing U.S. Army Europe-led cooperative training exercise designed to improve joint interoperability through a range of missions that prepare the 13 participating nations to support multinational contingency operations. The exercise – taking place from May 27-June 22 in multiple locations throughout Estonia, Latvia and Lithuania – serves as an effective proving ground for units to validate their ability to assemble rapid-reaction forces and deploy them on short notice where needed.

mają one się ukończyć 22 czerwca. Specjalnie wyróżniłem tę datę, która nam nie wiele mówi, ale to właśnie tego dnia, 1941 roku rozpoczęła się dla ZSSR Wojna Ojczyźniana. To taki symbolizm polityków transantlantycznych. 

To samo się dzieje po stronie rosyjskiej. Rosja tworzy nowe brygady i przerzuca bliżej granic Europejskich. Wojska się zbliżają, a nuda znika.

Kupujcie popcorn, będzie wesoło. Nierealizowany plan Hitlera ataku na ZSSR muzułmanami z południa, sławianami z europejskiej części i dobicie ze wschodu japońską armią nie przepadnie.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s