Radziecka Wielka Wojna Ojczyźniana

22 czerwca w 1941 roku zaczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana narodu radzieckiego. Sporo rodaków nie znając historii Rosji i ZSSR nie rozumie dlaczego rozpoczęcie wojny ojczyźnianej datuje się 22 czerwca 1941, nie zaś 1939 rokiem, datą rozpoczęcia II WŚ. Błędnie uważamy, że w ten sposób Rosjanie próbowali odciągnąć uwagę od 17 września 1939 roku. Rosjanie nie mają powodu do wstydu za kompanię wrześniową, a nasza polityka tamtych lat powinna być podstawą edukacji jak nie należy robić. Tu niemałą rolę ma odwrócenie znaczenia Paktu Ribbentrop-Mołotow z deklaracji o nieagresji do „zdradzieckiego paktu Ribbentrop-Mołotow” i ewidentnego sfałszowania tajnych protokołów.

Tym nie mniej data ważna o tyle, że w Europie na całe szczęście w wyniku tej wojny przegrały siły nazistowskie, a nie tylko Niemcy wielbili nazizm. Angielsko-francuski plan ataku na ZSSR 1939 roku bardzo dobrze uzupełniałby plan „Barbarossa”. No i Stany Zjednoczone nie musieli by długo czekać. Daleki Wschód nie jest taki zły. Pośrednim dowodem na to służy udowodniona siła Armii Czerwonej i ZSRR, która uniemożliwiła „sojusznikom” połączenie się z armią niemiecką i wspólnego ataku na ZSRR w latach 1944-1945. Kto w to wątpi, proszę o analizę I WŚ.

Tak, Stalin musiał poświęcić miliony, aby uratować wiele dziesiątek milionów, które mogłyby być zabici, spaleni czy zmasakrowani, gdyby Stalin dał się sprowokować i tym samym dałby powód połączenia sił Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji i Stanach Zjednoczonych.

Śmiem twierdzić, że do nas dotarł już nieoryginalny plan „Barbarossa”, a ten z kolei musiał zakładać, jak sama nazwa sugeruje, wyprawę podobną do wyprawy krzyżowej Fryderyka I Barbarossa, po utraconą w 1187 Jerozolimę i dalej, do Indii, piętę achillesową Wielkiej Brytanii. „Drang nach Osten” oznacza na Wschód. Z tym, że Wschód to nie Rosja, nie ZSSR. Wschód od zawsze ejst tam gdzie był.

Middle_East_geographic

 

Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy świadkami przepisywania historii i jak w przypadku Napoleona, który przegrał wojnę z Rosją, a Rosjanie wstąpili do Paryża, a jednak zwycięzcą jest Anglia, to i tym razem Stany Zjednoczone będą uważane za za zwycięzcę nad III Rzeszą wraz z możliwe Polską, Białorusią i Ukrainą.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s