Co do dzisiejszej władzy rosyjskiej

Co do dzisiejszej władzy rosyjskiej, to jest oczywiste, że realizuje ona jedno zadanie: „zgrabny” demontaż całego kraju. Czyli ciąg dalszy pracy Gorbaczowa na wyższym poziomie, niedostępnym umysłowo dla zwykłego obywatela . Wojskowa napuszoność potrzebna jest tylko po to, aby uspokoić frajerów – tak samo jak Gorbaczow i Jelcyn potrzebowali zaklęć o demokracji i wolności, pod wielkie „Hura!” demontując państwo. Czego byś oczekiwał po totalnym wyniszczeniu gospodarki, państwowości, kultury i historii w latach 90-ych? Oczywiście, każdy psycholog to powie, oczekiwanie na cud, bohatera. Bohater? A proszę…

54be550474685_o

 

Po prostu teraz zmieniły się oczekiwania mieszkańców i zamiast „wolności”, „demokracji  interesuje ich „potęga kraju”. Zamawiali Imperium?  – A masz, baw się dobrze:

img-20160321141147-488

 

 

Możesz wyobrazić podnieconą minę Rosjanina? Z tym, że utracili całą Ukrainę. Całą.

PS A tym czasem odpływ kapitału netto – 549,9 mld USD. Pół tryliarda USD.

odpływ

Reklamy

2 myśli na temat “Co do dzisiejszej władzy rosyjskiej

  1. Nie za bardzo czuje te dwie tezy. Z jednej strony, jak powyzej, Putin ma zdemontowac Rosje na rzecz Zachodu, a z drugiej elita brytyjska nie chce byc uczestnikiem wojny Europy z Rosja.
    To jak to jest?

  2. Problemem wojny otwartej z Rosją jest broń jądrowa. Dlatego elita liczy na slow war, którą skutecznie realizuje i na małe, kontrolowane raczej, konflikty. Konflikty, które formalnie nie będą dawać powodów do jakiegokolwiek ataku jądrowego na transatlantyczną elitę. Odcięcie się daje same korzyści nawet w najgorszym przypadku.
    A jak pokazał „przypadek Erdogana”, Putin może stracić władze na rzecz średniego szczebla dowództwa i jeżeli np. Anglia będzie uczestnikiem konfliktu, to rozsądną decyzją będzie atak na sztab generalny i unicestwienie „wysp”, a to nie wchodzi w rachubę pod żadnym pozorem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s