Najciekawsze z Turcją…

jest to, że Europa wstrzymała się z komentarzami, a kiedy stało się oczywistym, że rząd Erdogana przeżył, wszyscy jak jeden mąż wypowiedzieli się po jego stronie.

„Eksperci” zaczęli porównywać to do puczu Janajewa z 1991 w Rosji. Idioci, pucz moskiewski to spektakl, choć bardzo dobrze wyreżyserowany, a w Turcji działo się na poważnie.  Tak po prostu nie odłącza się prądu i nie blokuje się bazy amerykańskiej, w której jest broń jądrowa. Za takie „spektakle” można całkiem poważnie ucierpieć, chyba, że twoja władza od tego zależy.

Nie wiem na ile jest to prawdziwa informacja, a na ile plotka, lecz twierdzą, że wśród wojskowych zamachowców był pilot, który zestrzelił rosyjski bombowiec Su-24. Jeżeli to prawda, stawiam, że Turecki Potok zostanie odgrzebany i zrealizowany.

[Zostało to potwierdzone]

To, że to nie imitacja widać po reakcji Zachodu… Chyba byli zaskoczeni faktem niepowodzenia wojskowych i nieco ich zaskoczyło, że helikopter zamachowców został zestrzelony przez lotnictwo. To oznacza, że nie całe wojsko stanęło po stronie zamachowców. Do tego siły specjalnie i bezpieka, a to tak zwani „islamiści”.

Turcja od dawna ma problem, wojskowi z West Point i służby specjalne to dwie przeciwstawne drogi rozwoju Turcji. Oraz Kurdowie. A fakt, że zamach został przeprowadzony przez wojskowych świadczy, że była to próba oderwania Turcji od Rosji. Warto tu zwrócić uwagę na wizytę Johna Kerry`ego w Moskwie. Rozmowy trwały 8 godzin i zostały przerwane bez wyznaczania daty kontynuacji. A Erdogan oskarżył opozycje zamieszkującą w Stanach. Kerry przyjechał wynegocjować neutralność Rosji?

No i ruch Erdogana: publiczne poprosił Stany Zjednoczone o wydanie Fethullaha Gülena, byłego współpracownika skoro Turcja to taki partner. Wydadzą, jak obstawiasz?

Faktem jest, że przewrotu dokonano. Nakazano aresztowanie ponad 2,7 tys. sędziów i prokuratorów. I dokonał go Erdogan.

No i kto się dziwi „islamistom”. Turcja w UE i w NATO to siódma żona, a islamska Turcja to potencjalny przewódca miliarda osób.

PS No i widać chyba jak zdobywa się władze w rzeczywistości. Żadnych wyborów, tylko krew i siła.

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s