Złe wieści dla Erdogana

„Czy pucz w Turcji był ukartowany?” – taka wersja, która dość mocno zaczyna być promowana na Zachodzie nie wróży dobrze Erdoganowi. Wygląda na to, że ktoś na Zachodzie już podjął decyzję. 

Jeżeli ta wersja pozostanie podstawową, nawet jeżeli półoficjalnie, to Erdogan ma poważny problem. Zachód automatycznie go zakwalifikuje jako „dyktatora”.

Amerykański sekretarz stanu John Kerry przekazał w sobotę szefowi tureckiej dyplomacji, Mevlutowi Cavosoglu, że publiczne sugerowanie, że USA były zamieszane w pucz w Turcji są szkodliwe dla relacji obu krajów.

Europa od Turcji z Erdoganem się odwróciła, stanowisko Rosji jest zbyt…niejasne i nie widać reakcji kurdów, dla których jest to najlepsza okazja do wystąpienia, tym bardziej, że za plecami mają USA.

Największym problemem nadał pozostaje wojsko. Jest koło 70 tyś. oficerów i mocne czystki nie mogą wpłynąć na sprawność bojową, a bez czystek ponowny zamach to kwestia czasu.

I wtedy „dyktator” za udawany zamach trafi do Hagi. Wydaję mi się, że wygrana Erdogana to albo zaplanowana akcja w celu doprowadzenia do destabilizacji Turcji i jej drobienia (Kurdowie będą pracowali na rozłam) lub nie wszystko jeszcze zostało zrealizowane.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s