Stosując logikę nacjonalisty …

Najpierw stwierdzenie: „Kamil Cywka – „…jestem nacjonalistą„. I teraz rozumowanie: „Niestety na świecie jest wiele miejsc, w których nie możemy i nie mamy prawa czuć się, jak u siebie, albo w których jesteśmy niemile widziani. Rzadko kiedy też da się to dostrzec podczas tygodniowego wyjazdu na wakacje. Interesy danego narodu to sprawy znacznie głębsze i bardziej skomplikowane. Czy takie rozumowanie czyni mnie ksenofobem? Tak, jestem nim. Przecież obcy to osoba, która może potencjalnie wyrządzić mi krzywdę. Mam prawo, i uzasadnione podstawy, by się jej bać.” Zanotowałeś? 

Dopiero gdy porównamy rzeczy, ludzi, sytuacje lub nasze uczucia, to możemy je ocenić.

Najpierw definicja: Obcy to pojęcie, w tym znaczeniu nie należący do jakiegoś kręgu osób, spraw, rzeczy, jak i obywatel innego kraju.

I trochę logiki.
Jeżeli „obcy to osoba, która może potencjalnie wyrządzić mi krzywdę” oraz „Mam prawo, i uzasadnione podstawy, by się jej bać.” to…

Według statystyk, w 2013 r. w Polsce zamordowano 574 osoby, a popełniono 6 101 samobójstw. Czyli w Polsce prawdopodobieństwo, że dana osoba popełni samobójstwo jest 10-krotnie wyższe od prawdopodobieństwa, że zostanie zabita. A zabójcy należą do wszystkich możliwych grup etnicznych.

Wniosek: Człowiek, w tym polski nacjonalista, stanowi dla siebie zagrożenie kilkakrotnie większe niż dowolny Rosjanin, Syryjczyk czy Dżichadzista.
Proponuję pod tym względem polskim nacjonalistom odizolować się, nałożyć sankcje i żyć z związanymi rękami. Bo nigdy nie wiadomo …

Psih_prevstill

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s