Wojujący ateizm wynika z faktu, że religia jest fałszywa.

Religia, jak wszystkie kłamstwa jest narzędziem oszustów, jak i społecznie – narzędziem prania mózgów mas.

Reklamy

6 myśli na temat “Wojujący ateizm wynika z faktu, że religia jest fałszywa.

 1. Problemem jest prawda objawiona, a zwłaszcza pokusa jej nadinterpretacji właściwa człowiekowi. Bóg podarował człowiekowi rozum, jako narzędzie wszelkiego poznania i należy jego używać także przy religijnych fascynacjach.

 2. Chciałeś by było prosto a wyszło prostacko. Wojujący ateizm to ideologia gimbusów. Zajmuje się analizą zachowań bohaterów różnych opowieści a nie analizą genezy tych opowieści. Nauka uważa, że religia, myślenie religijne jest naturalnym procesem dla człowieka. Stąd tak miażdżąca przewaga ludzi religijnych nad myślącymi naukowo. Poprzednio stwierdziłeś, że ateiści uważają (co jest nieprawdą) bogów za istniejące byty kulturowe. Gdyby tak było toby nie wojowali, bo jeśli od początku istnienia człowieka jakieś zjawisko, zachowanie, istnieje i ma się dobrze to znaczy, że sprawdza się w ewolucji, dobrze służy człowiekowi, więc poco z nim wojować. I jeszcze jedno. Jeśli coś jest naturalne to nie trzeba tego wprowadzać, podtrzymywać praniem mózgu. Patrząc na definicję tego pojęcia to „pranie mózgu” było stosowane, w poprzedniej epoce, zwanej przez niektórych komuną, przez wojujących ateistów w stosunku do wierzących, stąd taki rozkwit religijności po zakończeniu tego procederu (odreagowanie).

  1. Wojujący ateizm to ideologia…

   Utożsamiać pojęcia można tylko wtedy, gdy dokładnie się pozna definicje.
   Ideologia jest to powstała na bazie danej kultury wspólnota światopoglądów.
   Światopogląd – względnie stały zespół sądów (często wartościujących), przekonań i opinii na temat otaczającego świata czerpanych z rozmaitych dziedzin kultury, głównie z nauki, sztuki, religii i filozofii.

   Ateizm to nie PRZEKONANIE I OPINIĘ.

   Znaczenie pojęcia ateizmu, od początku były korygowane. I dziś ateizm – jest naukową, historyczną i filozoficzną krytyką religii.

   Nic wspólnego z ideologią nie ma. W oparciu o metodę naukowego poznania obiektywnej rzeczywistości, występuje jako narzędzie do zdobywania wiedzy o wszechświecie. Czyli pozwala człowiekowi uzyskać prawidłowy światopogląd.

   Ateizm nie jest tożsamy z pojęciami „ideologia” ani „światopogląd”. Ale! I dla jednego i drugiego służy niezawodną metodą uformowania.

   Nauka uważa, że religia…
   Nauka nic nie uważa, ona przede wszystkim nie ma mózgu, żeby uważać. I kto ci takie brednie naopowiadał? Świat jest poznawalny, a naukowe podejście do poznawania świata nie istaniało zawsze, więc stwierdzenie, że wiara jest naturalnym procesem dla człowieka pokazuje, że nie wiesz czym jest NAUKA, bo byś takich bredni nie powtarzał i odkąd istnieje taka metoda każda osoba, która tego nie wie jest DEBILEM.

   Gdyby tak było toby nie wojowali, bo jeśli od początku istnienia człowieka jakieś zjawisko, zachowanie, istnieje i ma się dobrze to znaczy, że sprawdza się w ewolucji, dobrze służy człowiekowi, więc poco z nim wojować.
   Jeśli od początku istnienia człowieka oszustwo istnieje i ma się dobrze to znaczy, że sprawdza się w ewolucji, dobrze służy człowiekowi, więc poco z nim wojować?

   „pranie mózgu” było stosowane, w poprzedniej epoce, zwanej przez niektórych komuną,
   Ja idiotów tu nie zapraszałem, do których jeszcze nie dotarło, że od momentu przejęcia władzy nad współnotą przez duchownych. Początkowo spółnota chrześjańska była ANTYKLASOWA i jej rolą była wałka o wyzwolenie

   Pomimo stukrotnych wyjaśnień, że nauka i ateizm nie twierdzą, że bóg nie istnieje, tylko stwierdzają, że jeśli nie ma dowodów istnienia, nie można mówić o istnieniu, dzika liczba osób twierdzi, że ateizm przeczy istnieniu Boga.

   Jeśli Bóg chce kogoś ukarać, to pozbawia rozumu. I zaczyna od wiernych.

   1. Ateizm nie ma wiele wspólnego z naukowością, ponieważ jest wiarą w niestnienie Stwórcy. Właściwy nauce jest agnostycyzm – przekonanie, że obecnie nie mamy wystarczajacych dowodów by potwierdzić lub zaprzeczyć istnieniu Boga.

   2. Kto cię człowieku skrzywdził i odłączył wyszukiwarki?

    Ateizm – odrzucenie teizmu lub pogląd bądź doktryna głosząca odrzucenie wiary w istnienie boga.

    Odrzucenie WIARY. Jakim debilem trzeba być, aby jednocześnie stwierdzać, że ODRZUCENIE WIARY jest WIARĄ?

    Agnostycyzm stwierdza, że potwierdzić lub zaprzeczyć istnieniu Ciebie, mnie, monitora w który tak głupio się gapisz nie można. A nauce jest znana metoda naukowa od ponad 100 lat JAK TO ZROBIĆ. Jest tak daleko od nauki, jak twój mózg od rozumu.

    Jakim trzeba być tumanem, aby latać po sieci i wypisywać głupoty.
    Ja tu wielce uzdolnionych nie zapraszałem, do NAUKI.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s