Kilka słów na temat kredytów hipotecznych, czyli jak to działa.

To proste: Czy wiesz co oznacza pojęcie „Dziesięcina„? No to dobrze…

A więc tak: w „cywilizowanym świecie” kwota kredytu nie może przekroczyć średnio 3 rocznych dochodów kredytobiorcy. Oprocentowanie kredytu z hipoteką do 30 lat dziś to mniej więcej 3,5% obecnie. Niech roczny dochód kredytobiorcy będzie wynosił 100 tyś. zł. Więc może pożyczyć od 300 do, maksymalnie 500 tyś. zł i stać się pseudo właścicielem. Policzmy koszt kredytu hipotecznego:

300 x 0,035 = 10,5. Całkowicie przypadkowo jest to dziesiąta część dochodu.

Jeżeli przerażają Cię tak wysokie dochody, to przeciętne miesięczne wynagrodzenie w ujęciu miesięcznym wynosi 4 252 PLN brutto lub nieco ponad 3 tyś. zł netto, a więc teoretycznie rodzina, gdzie pracuje mąż i żona średnio statystycznie zarabia rocznie w granicach 70 tyś. zł i może liczyć na kredyt w wysokości 210 tyś. zł., a więc odda też 10,5% swoich dochodów.

Po prostu tysiącletnie doświadczenie wyzyskiwaczy wskazuje, że zabierać niewolnikowi więcej niż 1/5 nie wolno ze względu na to, że gospodarka wstaje. A 1/10 to w sam raz. I niewolnik się cieszy, że cos ma i… no sam rozumiesz.

Jak to nazwać: hipoteka, niewola, poddaństwo, albo – na przykład „wolność gospodarcza” – nie ma znaczenia, ponieważ nazwa ta nie ma wpływu na istotę sprawy. W najlepszym przypadku ma to wpływ na subiektywne odczucie. Nazwij niewolę hipoteką, a przymus gospodarczy oddawania Panu dziesięciny „prawem własności” – ten, będąc idiotą, będzie wyobrażać sobie „właścicielem” i „panem życia”.

idiota

Idioci – główny zasób wyzyskiwaczy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s