Świat złodziei. Psychopaci rządzą światem…

Udział psychopatów wśród menedżerów najwyższego szczebla nowoczesnych korporacji wynosi mniej więcej jedną piąta i odpowiada liczbie psychopatów wśród osadzonych w więzieniach. Tak stwierdzili australijscy naukowcy. Więc…

 

„We found one in five [people were] found to have clinically elevated levels of psychopathy.” Mr Brookes says that figure „shared similarities to what we would find in a prison population”.

I kto by pomyślał? – Założę się: udział psychopatów wśród czołowych polityków jest znacznie wyższy i możliwe jest bliski 100%. To potwierdza teorię, że światem rządzą (i zawsze rządzili) złodzieje.

W ramach tej teorii każda władza składa się z ludzi, którzy są praną władzy. Jeśli dla danej osoby pragnienie władzy jest obce, po prostu nie będzie uczestniczyć w „konkursie” o władzę.

Wśród tych, którzy biorą udział w wyścigu o władze ten ma przewagę, kto nie ma żadnych ograniczeń moralnych, ponieważ ma większy wybór działania: ludzie moralni mogą jedynie działać moralnie, a z kolei niemoralni mogą działać w zależności od korzyści, czyli moralnie i niemoralnie. A to są właśnie psychopaci.
Proszę sprawdzić cechy osobowości dyssocjalnej. Oznacza to, że psychopaci są wybierane przez dobór naturalny. Z przestępcami dokładnie jest tak samo.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s