Do „stałych” czytelników.

Na pytanie czy stały czytelnik jest wierzący czy niewierzący raczej spodziewałem się nieco innych odpowiedzi. Choć takiego wyniku należało się spodziewać. Zgodnie z badaniami TNS, mimo, że ponad 95% Polaków deklarowało katolicyzm, tylko 48 procent wierzy w śmierć na Krzyżu Chrystusa, a 47 w Zmartwychwstanie.

Jeszcze gorzej jest z wiarą w Niebo (38 procent), piekło (31 procent), czyściec (30 procent) czy istnienie diabła (28 procent). Ściśle katolicki dogmat jakim jest Niepokalane poczęcie wyznaje 38 procent, a w sąd po śmierci wierzy 39 procent.

Więc poniższe wyniki to tylko odzwierciedlenie stanu:

zrzut-ekranu-2016-10-03-23-05-19

Cóź, 38% jest kompletnych nieuków, którzy nie dotarli do szkoły, a o tym, że jest logiczna zasada racji dostatecznej, nawet nie słyszeli.

Ale jednak zaciekawiło mnie…jeżeli przyjąć, że te odpowiedzi nie są wynikiem pustego klikania przypadkowych osób (co nie powinno się było pokrywać z faktycznym % udziałem powyższych w społeczeństwie) … to…

Co robi „stały” wierzący na tym konkretnym blogu, hm? Po prostu ludzka ciekawość, wystarczy prosty komentarz o cele i czego się spodziewa taki wierzący po kolejnych wpisach?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s