We Wszechświecie jest 10 razy więcej galaktyk, niż myśleliśmy

Po raz pierwszy udało się zbadać setki pobliskich ukrytych galaktyk rzucając tym samym światło na tajemniczą anomalię grawitacyjną zwaną Wielkim Atraktorem.
Przy takich okazach wracam do tych co stanowią ponad 40% naszego społeczeństwa – wierzących. 

Obejrzyjcie poniższy film i na końcu pomyślcie podczas następnej modlitwy, co chciecie osiągnąć odwiedzajac dom marzycieli i przesuwając elektrony w mózgu czy molekuły powietrza wokół was.

Obserwowalny Wszechświat zawiera 10 razy więcej galaktyk niż myśleliśmy. Kiedyś ludzie wyobrażali, że piekło znajduje się w centrum ziemi, a raj rozrzucony pomiędzy planetami. Ludzie jednak sprawdzali swoje przepuszczenia, zbierali wiedzę i ją kumulowali. Wiemy, że pod wpływem reakcji chemicznych i sygnałów elektrycznych, czyli w wyniku pracy mózgu powstaje tylko jeden efekt – skurczе mięśni. Te z kolei powodują tylko dwa efekty – słowo bądź praca.

elektroencefalograf-kompakt-nejro-21-kanal-nejroteh-1W celu analizy działania mózgu wykorzystujemy elektroencefalograf, który rejestruje zespół słabych sygnałów elektrycznych zapisanych jednocześnie w różnych punktach skóry głowy. Potrzebujemy, jak zresztą na obrazku, „dokleić” się do głowy z czujnikami.

Lepiej jest z mową. Wiemy jak słabo jest słyszalny szept. Spokojna rozmowa ludzi jest słyszalna na otwartej przestrzeni z około 200 metrów.

 

 

No a ci, modlą się o to, aby 1+1=5. W głowach lub co najwyżej szeptem. 40% społeczeństwa przegapiło, że każda teoria, aby mogłą być uznana za naukową, a więc taką, która jest warta uwagi, musi spełniać kilka kryteriów. Ale przede wszystkich pierwszy podstawowy – warunek konieczny. A tego cała idea wiary nie spełnia.

Obejrzyjcie sobie ten filmik ponownie i na końcu wyobraźcie grupę samolubnych „wybrańców”, którzy uznali, że musi tam być ktoś, kto je koniecznie musi wysłuchać. Koniecznie. W XIX wieku rozumiem. Ale teraz?

Reklamy

2 myśli na temat “We Wszechświecie jest 10 razy więcej galaktyk, niż myśleliśmy

  1. Wiara – to subiektywne doświadczenie psycho-emocjonalne – reakcja mózgu na stan zewnętrzny materii. Jest integralną częścią właściwości psychiki każdego człowieka, nawet ateisty.
   Mowa tu nie o wierze jako takiej, gdyż wiara, podobnie jak miłość, nienawiść, duma, smutek, strach, nadzieja … to uczucie człowieka.
   Mowa tu o religii. Czyli wiara w tym znaczeniu, kiedy człowiek idzie się modlić o zdrowie, a nie wie, że trzeba iść do lekarza.

   Jedyna metoda poznania świata – nauka, która wykorzystuje w praktyce wyłącznie konieczne, a więc empirycznie niepodważalne fakty i oparte na takich i tylko takich faktach stwierdzenia.
   Religia natomiast faktami i ich empirycznym uzasadnieniem w ogóle się nie interesuje. Fakty w religii zamieniane są na autorytety: ktoś szanowany coś powiedział: Mojżesz, Chrystus, Mahomet, Budda, Jan Bzdurny it.d.
   To jakościowa, absolutnie zasadnicza różnica.

   Której nie rozumieją wierzący. Skoro nie są w stanie pojąć dostępnej od lat wiedzy, to i nie będą w stanie pojąć czegokolwiek ponadto.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s